Csillagok között (Interstellar) plakátja

5 érdekesség a 10 éve bemutatott Csillagok közöttről

2014. november 6-án került mozikba az elmúlt évtized legmeghatározóbb sci-fi filmje, a Csillagok között (Interstellar). Ennek apropóján 5 izgalmas tényt szedtünk össze Christopher Nolan egyszerre elgondolkodtató és érzelmes remekműve kapcsán, amelyről eddig lehet, még nem tudtál.


1. Steven Spielberg mint rendező

Steven Spielberg

Fotó: Shutterstock

2006-ban már majdnem elkezdődtek a Csillagok között forgatásai, ekkor azonban még úgy tűntSteven Spielberg rendezi meg a nagyszabású mozit – egy romantikus főszállal. Miután azonban a Dreamworks és a Paramount stúdiók szétváltak, a rendező más projekt mellett tette le a voksát.

A film megrendezésének jogai végül 2012-ben kerültek Christopher Nolanhez.

2. Nobel-díjas fizikus tevékeny közreműködése

A legutóbb az Oppenheimer című történelmi drámátrendező Nolan kivétel nélkül minden filmjében szeret játszani az idő fogalmával. Ez a Csillagok között esetében sem volt másképp: az időutazással, a téridő modellel és sok egyéb csillagászati jelenséggel foglalkozó alkotás kapcsán viszont segítsége is akadt.

A film egyik executive producere ugyanis az a Nobel-díjas elméleti fizikus, Kip Thorne volt, aki a gravitációs hullámok megfigyeléséért részesült a legrangosabb tudományos elismerésben 2017-ben.

Ezt is olvasd el! Úgy tűnik, Christopher Nolan következő filmjében Matt Damon játssza a főszerepet

Amikor Thorne elkezdett dolgozni Nolannal, határozottan kijelentette, hogy két dologhoz mindvégig tartja magát: az ábrázolt eseményeknek nem szabad ellentmondaniuk a fizika törvényeinek, valamint minden merész ötletnek tudományos alapokon kell nyugodnia, nem pedig a forgatókönyvírók fantáziáján. Ez pedig így is lett.

3. A rendező és Matthew McConaughey első találkozása

Matthew McConaughey

Fotó: Shutterstock

A 2012-es Mud című thriller láttán határozta el a brit rendező, hogy felkeresi következő filmjének főszerepére Matthew McConaughey-t.

Első találkozásukkor azonban még egyáltalán nem esett szó a Csillagok közöttről, ehelyett filmekről és az apaságról beszélgettek.

Nolan szándéka tiszta volt: még mielőtt odaadta volna a szerepet az akkortájt negyvenes évei közepén járó színésznek, meg szerette volna ismerni mint magánembert.

Ezt is nézd meg! 5 kiváló film, amely 2024-ben már 10 éves

4. Hans Zimmer nem mindennapi komponálása

Az Oroszlánkirály, a Gladiátor vagy az Eredet című klasszikusok zenéjét is komponáló Hans Zimmerúgy szerezte a film zenéjét, hogy mindössze egyetlenegy oldalnyi szöveget kapott egy apa és gyermeke drámai kapcsolatáról – különösebb részletek nélkül.

Így Zimmer azt sem tudta, hogy a film egy sci-fi eposz lesz. Ez a megoldás végül egy egyedülállóan érzelmes és atmoszférikus hangsávot eredményezett, amely plusz réteggel egészítette ki a film összképét.

5. Az űrjelenetek természetessége

Nolan arról ismert, hogy a számítógépes CGI-effektek helyett mindig az épített háttereket és gyakorlati praktikát részesíti előnyben. Ez alól 2014-es műve sem volt kivétel. Az ámulatba ejtő űrjelenetekhez a stáb hatalmas kivetítőket használt, azzal teremtette meg az űrbeli atmoszférát.

Ez az innovatív megközelítés a színészek számára sokkal magával ragadóbb környezetet biztosított, ezáltal pedig természetesebbnek néz ki még 10 éves távlatból is a képi világ, mint a legtöbb sci-fi esetében.

Forrás: Upbeat Geak

A figyelmetekbe ajánljuk