A Nazca-vonalak a dél-perui Nazca-sivatagban található úgynevezett geoglifák, vagyis óriási, a föld felszínén kialakított ábrák, amelyeket minden bizonnyal i. e. 500 és i. sz. 500 között alkottak meg. A felfedezésükig egészen 1927-ig várni kellett, ekkor bukkantak rá ugyanis az első ilyen rajzra.
Ezt is olvasd el! Atlantiszon túl – 7 legendás város, ami rejtélyes módon eltűnt
Most pedig a Heritage Daily arról számol be, hogy a japán Yamagata egyetem és az IBM közös kutatása során
303 újabb, eddig teljesen ismeretlen Nazca-vonalat sikerült azonosítani.
A portál információi szerint a drónokkal és a mesterséges intelligencia segítségével felfedezett földi rajzok megkétszerezik az eddig ismert vonalak számát.
Az új geoglifák ember- és állatábrázolásokból, valamint geometriai formákból és vonalakból állnak.
Ez is érdekelhet! Több ezer éves rejtélyes rajzokra bukkant rá a mesterséges intelligencia
A felfedezett Nazca-vonalak egyébként jóval kisebbek, mint az eddig ismert társaik, épp emiatt volt szükség a mesterséges intelligencia segítségére a keresésük során, ezeket a geoglifákat ugyanis emberi szem nem lett volna képes kiszúrni.
A portál emlékeztet, hogy a Nazca-vonalak pontos eredete nem ismert, ahogy az sem, hogy miért készítették őket az őslakos peruiak. Egyesek szerint különböző útvonalakat jelöltek a minták, mások szerint rituálékhoz használták őket. Vannak azonban olyanok is, akik szerint az istenek felé akartak áldozatokat bemutatni az elkészítésük által, de persze