A Kínai Nemzeti Űrügynökség egy szeptember elején tartott konferencián számolt be először a konkrét, holdbázist érintő terveikről, amely a hírek szerint több szakaszban fog megépülni az elkövetkező huszonöt évben – írja a Live Science.
A Nemzetközi Holdkutató Állomást Kína és Oroszország közösen hozta létre, a terveik között szerepelt egy közös bázis építése is a Holdon, de ebben a projektben ma már egyértelműen Kína vette át a vezető szerepet: az ázsiai ország kutatói
2035-re, a kísérőbolygónk déli pólusának közelében építenék fel az első holdi lakóhelyet.
Ezt is olvasd el! Az űrben már keverik a cementet az első holdbázishoz
A tervek szerint két ütemben építik fel az emberi életre is alkalmas bázist
Fotó: Getty Images
Wu Yanhua, a kínai űrkutatási projekt egyik vezető tervezője szerint az elkövetkező alig tíz év épp elegendő ahhoz, hogy eljuttassák a Holdra az építkezéshez szükséges eszközöket és az alapok lerakásához szükséges építőanyagokat.
A tudós a konferencián azt is hozzátette, hogy 2050-re egy minden eddigi elképzelésnél összetettebb holdkolóniát terveznek létrehozni.
Ennek része egy, a kínaiak által épített, teljesen új űrállomás, valamint egy, a Hold felszínén kiépített közlekedési útvonal is. A szakemberek szerint mindezeken felül szükséges létrehozni egy olyan nagy sebességű kommunikációs hálózatot is a Föld és a Hold között, ami stabilan működik. A további infrastruktúra kiépítéséhez pedig további holdjárműveket is szeretnének az égitest felszínére juttatni.
Ajánljuk figyelmedbe! Kína bejelentkezett az első holdbázisért – vajon megelőzik az Egyesült Államokat?
A portál információi szerint a holdbázis megépítését nem csupán azért sürgetik a kínaiak, hogy jobban megismerhessék a kísérőbolygónk felszínét, de azért is, mert a jövőben ez segítheti elő a Mars-kutatást is.