kutya
Shutterstock

Vannak olyan fajták, amik imádják és olyanok, amik utálják a meleget

Íme, négy kutyafajta, ami imádja a meleget, és kettő, amelyik gyűlöli

A házi kedvencek élete sok szempontból hasonlít az emberekéhez: vannak kedvenc ételeik, különös szokásaik és ahogy nekünk is, kedvenc évszakuk is. Most, hogy beköszöntött a kánikula, fontos tudni, hogy melyek azok a fajták, amik kifejezetten imádják a nyarat, valamint melyek azok, amik ki nem állhatják a hőséget.


1: Ausztrál pásztorkutya

\u200bAusztr\u00e1l p\u00e1sztorkuty\u00e1k

Ausztrál pásztorkutyák

Fotó: Shutterstock

Az ausztrál pásztorkutyákat – ahogy a nevükből is kiderül – a déli kontinensen tenyésztették ki, mégpedig azért, hogy hatalmas szarvasmarhacsordákat tereljen a nagy hőségben. Épp ezért nem csoda, hogy a fajta remekül bírja a meleget, amiben segíti a rövid, sűrű szőrzete is: ez egyszerre védi a napsugárzástól, miközben jó hőszigetelő is. A pásztorkutya állóképessége kiemelkedő, és az állat teljesítménye a megfelelő „hűtőrendszerük” miatt a kánikulában sem csökken.

2: Dalmata

Dalmata

Dalmata

Fotó: Shutterstock


A legtöbben a 101 kiskutyából ismerik a fajtát, de a látványos bunda és az elképesztően aranyos külső egy igazi munkakutyát takar, aki remekül bírja a szélsőségeket, így a meleget is. A dalmaták eredetileg hintókutyák voltak a napsütötte horvát tengerparton, így tényleg jól bírják a hőséget. A szőrük rövid és sűrű, ami segít visszaverni a napsugarakat és elvezetni a hőt.

A dalmata alapvetően családi kutyának számít, de a magas energiaszintje miatt rendkívül fontos számára a mozgás: legyen szó hőségről vagy fagyról, a dalmatákat muszáj lefárasztani.

3: Csivava

Csivava

Csivava

Fotó: Shutterstock

Kevesen tudják, de az apró, népszerű fajta Mexikóból származik, ahol hamar hozzászokott a magas hőmérséklethez. Különösen igaz ez a rövidszőrű fajtára, ami ráadásul a kis testén keresztül rendkívül gyorsan képes leadni a felesleges hőt, megóvva magát a túlmelegedéstől. És bár tény, hogy a csivavák jól bírják a meleget, egy olyan fajtáról beszélünk, akik a kánikulában imádnak hűsölni a lakásban is.

Ajánljuk figyelmedbe! 6 jel, ami arra utal, hogy a kutyád boldog

4: Afgán agár

Afg\u00e1n ag\u00e1r

Afgán agár

Fotó: Shutterstock

Bár úgy tűnhet, hogy a fajta a hosszú, selymes szőre miatt kifejezetten rosszul bírja a hőséget, ez egyáltalán nincs így. Sőt, éppen a szőre az, ami miatt az afgán agár remekül érzi magát akkor is, ha kint meleg van. Az állat bundája ugyanis tökéletesen alkalmas arra, hogy megvédje a testét a napsugaraktól, így

a bőrének és a testének a hőmérséklete akkor sem változik sokat, ha hétágra süt a nap.

Ráadásul egy nem túl aktív fajtáról van szó, így a hőségben a mozgást sem viszi túlzásba, ezzel is elkerülve a túlmelegedést.

Ez is érdekelhet! Együtt pihennél a kedvenceddel? Ezen az 5 kutyás strandon megteheted!

+1: Mopsz

Mopsz

Mopsz

Fotó: Shutterstock

A rövid orrú kutyák közül talán a mopsz a legnépszerűbb, de épp a rövidfejűsége miatt ez a fajta kifejezetten rosszul viseli a meleget. A fajta sok esetben alapvetően is légzési problémákkal küzd, és ez csak rosszabbodik a hőségben, miközben jellemzően az elhízás is fenyegeti őket, ami szintén nehezebbé teszi számára a kánikula elviselését.

+2: Bernáthegyi

\u200bBern\u00e1thegyi

Bernáthegyi

Fotó: Shutterstock

A fajtát alapvetően a svájci Alpok hideg időjáráshoz tenyésztették ki, ahol mentőkutyaként használták. Vastag és sűrű bundájuk, párosítva a hatalmas méretükkel kifejezetten jól véd a hideg ellen, de a kánikulát nagyon nehezen viselik.

A szakértők figyelmeztetnek, hogy a bernáthegyik gyorsan túlmelegedhetnek és a hűvösebb éghajlatot részesítik előnyben.

A figyelmetekbe ajánljuk