Nyugodt testbeszéd
A boldog kutyáknak nagyon laza a testbeszédük. Nem szabad, hogy feszültség legyen bennük. A fülüknek nem szabad hátrahúzottnak lennie. Nem szabad látni a szemük fehérjét. A farkuknak – fajtától függően – normál szögben kell állnia a testükhöz képest, például 90 fokban, vagy egyszerűen csak lazának kell lennie.
Ez is érdekelhet: 6 jel, hogy a kutyád depressziós − mit tehetsz ellene?
Játék és séta
A boldog kutyák élvezik a játékidőt és a sétákat, sőt, a legtöbbjük még az autóban való utazást is imádja. Bár a kor előrehaladtával minden kutya lassul, ha a kutya szokatlanul csendesnek tűnik, nem érdeklik a kedvenc tevékenységei, vagy kevésbé szociális, az annak a jele lehet, hogy nem érzi jól magát.
Simogatás
A boldog kutyák sok testkontaktust létesítenek. Ha kutyája reagál, közel marad, vagy akár a keze felé hajol simogatás közben, akkor élvezi a kontaktust. Ha csak egy kicsit is távolabb marad, vagy elsétál, az annak a jele lehet, hogy nagyobb térre van szüksége.
Rend a lakásban
A boldog kutyák valószínűleg nem szedik szét az otthonukat. A rágás természetes viselkedés a kutyák számára, mivel a szájukat használják környezetük felfedezésére. De a túlzott rágás vagy a romboló viselkedés, különösen egy felnőtt kutyánál, a stressz vagy az unalom jele is lehet. A szeparációs szorongás a kutyák romboló viselkedésének másik gyakori oka.
Olvasd el ezt is! Jobb kerülni: 9 gyümölcs, amivel megmérgezhetjük a kutyánkat
Szem a lélek tükre
Amikor a kutya boldog, a szemei és a szemhéjai nyitva vannak, a tekintete „puha”, szelíd , és gyakran pislog.
Ezzel ellentétben az összeszűkült szemek és a kemény tekintet agresszióra utalhat, míg a tágra nyílt szemek, különösen, ha a szemfehérje látszik, azt jelenthetik, hogy a kutya megijedt.
Alvás
Az egészséges, boldog felnőtt kutyák általában napi 16 órát alszanak. Ha kutyája nem alszik olyan sokat, az stressz vagy betegség jele lehet.