Sokan el sem tudjuk képzelni, hogy napjainkat ne egy csésze kávéval kezdjük. Az viszont, hogy ez a kávé milyen – kotyogós, kapszulás, esetleg instant – már mindenki a saját preferenciái mentén dönti el. Egy viszont biztos: Kopi Luwak nagyon kevés ember poharába kerül, és ráadásul még csak nem is az ára miatt.
Milyen típusú kávék is léteznek?
A kávéfajtákat két kategóriába sorolhatjuk: az arabica, illetve a robusta típusúba. A fanok gyakrabban az Etiópiából származó arabicát preferálják. A Best Mixer szerint a világ kávéfogyasztásának 70 %-a jön ebből a típusból.
Ezt is olvasd el! Hány csésze kávét ihatunk meg egy nap?
Ez a fajta általában magasabb fekvésű területekről származik, és rendkívül érzékeny a környezeti változásokra. Koffeintartalma 0,3 és 1,5% közé esik, gazdag aromavilágú kávé, amelyek kevésbé savas is, mint a másik típus. Továbbá előkészítése során is jellemzően lágy, világos pörkölést használnak.
A robuszta sokkal gazdagabb koffeinben (1,5-4%) és maga a növény is kevésbé érzékeny az időjárási körülményekre. A robuszta kávék íze erőteljesebb, kesernyésebb, savasabb és alacsonyabb területeken terem meg főleg. Általában sötétebb pörköléssel készülnek az ilyen kávék, ára pedig feleannyi, mint az arabicának.
Ez is érdekes lehet számodra: Lassan már mindenki így issza a kávéját – te is szereted?
Kopi Luwak, a világ legkülönlegesebb kávéja
Cibetmacska
Fotó: Shutterstock
A Drive videójából kiderül, hogy a Kopi Luwaknak hívott exkluzív kávé főleg az elkészítése miatt kerül egy vagyonba, szám szerint csészénként akár 20 ezer forintba.
A folyamat központi elemei az Indonéziában élő cibetmacskák és az ő emésztésük. Ők nem kávéfajták, hanem a termés érettsége szerint választják ki, mely kávészemeket eszik meg.
@drive.magazine Megkóstolnád?☕️#drivemagazine #foryou #fyp #coffee #kave ♬ Cafe Music - Oleg Kirilkov
Miután elfogyasztják a kávécseresznyét, az ebből származó ürülékükből válogatják ki a készítők a kávészemeket. Ezután még leszűrik és készen is áll a fogyasztásra az ital.