A tinédzsereknek maguktól is van elég bajuk, de arra is törekedniük kell, hogy beilleszkedjenek a felnőttek közösségébe. Cikkünkben bemutatunk négy olyan regényt, amelyek sikeresen megragadták a felnőtté válás nehézségeit.


​J. D. Salinger: Zabhegyező

www.instagram.com

The Word Bookstore Mtl. on Instagram: "Beautiful vintage J.D. Salinger hardcovers The Catcher in the Rye. Book of the Month Club edition. $100. Franny and Zoey. First British edition. $50. 📨 DM for details! #jdsalinger #catcherintherye #frannyandzooey #bookstagram #instabooks #bookoftheday #wordbookstoremtl #bookshop #booklover #bookshelf #miltonparc #mcgillghetto #leplateau #leplateaumtl #montrealbookstore"

A Zabhegyező (alternatív fordításban: Rozsban a fogó) a felnövéstörténetek alfája és ómegája. A cselekmény középpontjában a nyughatatlan Holden Caulfield áll, akit immáron negyedik iskolájából csaptak ki. Mielőtt találkozna szüleivel, napokon át bolyong New Yorkban, ahol csupa abszurd dolog esik meg vele. Holden mintha csak az elkerülhetetlen felnőtté válást akarná kitolni a céltalan lődörgéssel. Az 1951-ben megjelent regény hamar kultikussá vált, de nem mindenki szerette: sok iskolából kitiltották Salinger művét.

Ez is érdekelhet: Hollywoodi legendák versengtek egymással, a Zabhegyezőt mégsem sikerült megfilmesíteni

Jane Austen: Emma

www.instagram.com

Jane Austen állítólag úgy akarta megírni a főhősnő karakterét, hogy azt rajta kívül mindenki utálja. Nem biztos, hogy az írónő elérte a célját, ugyanis az Emma a mai napig az egyik legsikeresebb könyvének számít, nem utolsósorban épp a címszereplőnek köszönhetően.

Emma Woodhouse betegeskedő apjával él és feltett célja, hogy sosem házasodik meg. Szabadidejét leginkább azzal tölti, hogy beavatkozik mások szerelmi életébe – idővel azonban rá kell jönnie, hogy kerítőnői tevékenysége súlyos következményekkel jár. A regényt olvasva lépésről lépésre követhetjük végig Emma érésének folyamatát.

Ezt is figyelmedbe ajánljuk! Szülői szigor és lázadás: 5 kiváló film a felnőtté válásról

Kazuo Ishiguro: Ne engedj el…

www.instagram.com

A japán származású brit író regénye egy fiktív angliai magániskolába kalauzolja el olvasóit. A bentlakásos intézmény első ránézésre idillinek tűnik, azonban főhőseink fokozatosan rádöbbenek arra, hogy mi is az ő rendeltetésük az életben. A Ne engedj el… egyszerre romantikus és sci-fi, a kötetnek abban is nagy szerepe volt, hogy 2017-ben Kazuo Ishigurónak ítélték oda az irodalmi Nobel-díjat.

Stephen King: Az

www.instagram.com

Torrin Nelson on Instagram: "It by Stephen King. This is a book I said I’d never read, but in June it started to call to me, and like the characters in the book, I knew I needed to give in. I ended up ordering this edition from Blackwell’s in the UK because of the new cover, but it went missing in transit twice, which seems pretty fitting for this specific book. I received the third copy I ordered in late August. It took me about a month to finish, but I finally did, and it was completely worth it. It is a masterpiece. It takes quite a bit to scare me in a book, but It is scary! And that’s what I’m looking for when I read horror. This book is a childhood quest for power, a fight for good. It is epic in scope, size, and character development. King could easily be criticized for a lot that he chose to include in this book, but the views/stances don’t feel like they belong to Stephen King to me. They belong to the portrait of Maine and the 1950s-80s that he was creating. I was surprised (in a good way) at the way that homophobia was treated in this story. On the other hand, this book includes almost constant fat-phobia, and that is just so uncalled for. Racism is prevalent in the attitudes of the town as a whole but especially in the villains of the story (but the core group of characters don’t seem to hold the same views). Then there’s the infamous scene, which I still need to think on, but it was handled differently than I expected. Things that I absolutely loved: 🎈The lore behind It and how It arrived in Derry 🎈 The manifestation of personal fears for each character 🎈 The way I almost cried at a character’s death (never happens for me)"

Stephen King nemcsak az ijesztgetéshez ért remekül, de ahhoz is, hogy plasztikusan ábrázolja a gyerekek lelki világát. Talán egy másik alkotásában sem sikerült ez annyira jól, mint az Az című monumentális regényben. A történet középpontjában hét gyerek áll, akik csak egymásra számíthatnak, ugyanis az iskolában folyamatos szekálás jut nekik osztályrészül. Amikor egyikük testvérét brutálisan megölik, a Vesztesek Klubja úgy dönt, felveszi a harcot a lénnyel, amely már régóta rettegésben tartja a várost.

Ez is érdekelhet a témában: 3 alulértékelt Stephen King-regény, ha egy kis borzongásra vágynál

Hermann Hesse: Demian

www.instagram.com

Hermann Hesse szinte valamennyi műve a szerző saját gyerekkori emlékeiből táplálkozik, ez alól a Demian sem kivétel. A szerző eredetileg Emil Sinclair néven jegyezte a regényt, de évekkel később kiderült, hogy Hessét takarja az álnév.

A fiatal Emil úgy érzi, két világ közül választhat: a tiszta, bensőséges anyai, valamint a zord és gonosz külvilág között. Főhősünk e két út között ingadozik, de barátja, Demian segítségével fokozatosan rátalál önmagára.