Rengeteg település lát abban fantáziát, hogy a gyönyörű természeti adottságaikat vagy festői környezetüket kihasználva turistákat édesgessenek magukhoz. A pénzügyi ösztönzőkkel a települések és a kalandra vágyó külföldiek is egyaránt jól járhatnak. Az olaszok pedig kisebb túlzással élen járnak ezekben a programokban. Az elnéptelenedő olasz régió, Calabria ugyanis milliókat fizetne, ha odaköltöznénk.
Akik tehát hajlandóak belevágni a nagy kalandba, azoknak remek készpénzes ösztönzőt kínál az olasz csizma orra, Calabria régiója. A tervek szerint legfeljebb három év alatt 28 ezer eurót, azaz nagyjából tízmillió forintot ajánlanak fel azoknak, akik áttelepülnek a kicsinyke, ám annál idillibb falvakba. Mindezt abban a reményben, hogy az új lakosok megfordítják az évek óta tartó demográfiai hanyatlást – írja a Drive Magazine.
Ez is érdekelhet: Látványos éjszakai vonatút indul Olaszország legszebb partszakaszára
Az egyeurós program alternatívájaként létrehozott projekten keresztül az illetékes minisztérium kilenc kisebb települést szeretne feltölteni új lakosokkal. A koncepció lényege, hogy a leendő lakosok számára a beköltözést követő három évben egy meghatározott havi jövedelmet nyújtana a gazdasági fejlesztésekért felelős minisztérium.
A calabriai hatóságok ebből a célból egy körülbelül 700 ezer eurós összeget különítettek el, aminek köszönhetően az újdonsült lakosoknak havonta nagyjából 700-800 eurót, átszámítva 250 és 300 ezer forintot tudnának biztosítani.
Persze vannak feltételek.
A jelentkezőknek be kell tölteniük 18. életévüket, ugyanakkor nem lehetnek idősebbek 40 évnél, illetve a pályázatuk elfogadását követő 90 napban hivatalosan is be kell költözniük a kilenc település egyikére, amelyek a következők: Bova, Samo, Sant'Agata del Bianco, Cuccuri, Santa Severina, Aieta, Albidona, Civita és San Donato di Ninea.
A régió nem titkolt célja, hogy ajánlatukkal odacsábítják majd a proaktív fiatalokat és a munkára vágyó ezredfordulósokat.
Olvasd el ezt is! A 6 legélhetőbb város, ha Olaszországba költöznél
A program persze jó lehetőség lehet a távmunkások számára is, de a „south working” ( „déli munka” – a szerk.) nevet viselő kezdeményezés nem kifejezetten a digitális nomádokat szeretné megcélozni, sokkal inkább a közösségépítés és a helyi fejlesztésekre fektetnének hangsúlyt.