A klímaváltozás következményei világszerte egyre drámaibb formát öltenek, de kevés helyen érezhető olyan közvetlenül az extrém hőség hatása, mint a Közel-Keleten. Kuvait fővárosában már május elején hőségriasztást adtak ki, amikor a nappali hőmérséklet elérte a 38, az éjszakai pedig a 27 Celsius-fokot. A nyár közeledtével azonban még ennél is durvább időjárási körülményekre számíthatnak a helyiek – írja a Drive.
A portál beszámolója szerint Kuvaitváros térségében nem ritka a 45 fok feletti hőmérséklet, sőt a világrekord közelében járó 54 Celsius-fokot is mértek már a nem messze található Mitribah településen.
Az efféle hőség már nemcsak kényelmetlen, hanem halálos is lehet; különösen azok számára, akik kénytelenek a szabad ég alatt dolgozni.
A légkondicionálók túlterheltsége mellett súlyos egészségügyi következményekkel is számolni kell: egyre gyakoribbak a hőgutás esetek és a szívproblémák. Ahogy azt mi is megírtuk,
1990 óta 167 százalékkal nőtt a hőség következtében meghalt idősek száma.
Az extrém forróság azonban nemcsak az emberekre, hanem az állatvilágra nézve is végzetes hatással lehet. Egy korábbi nemzetközi tudósítás szerint előfordult, hogy Kuvaitvárosban a madarak szó szerint leestek az égből, mert szervezetük egyszerűen nem bírta tovább a hőterhelést.
Eközben a tengeri élővilág is megszenvedi az extrém meleget: a Perzsa-öbölben csikóhalak pusztulnak el a túlhevült vízben.
Kuvaitban az éghajlati kihívásokat egyaránt súlyosbítja a csökkenő csapadékmennyiség és az ország klímapolitikai elmaradottsága.