Sir David Attenborough, aki május 8-án ünnepelte 99. születésnapját, 2020 szeptemberében találkozott a walesi királyi család gyermekeivel aPrince William – A Planet for Us All (Vilmos herceg — Egy bolygó mindannyiunknak) című dokumentumfilm forgatásán. Két hónappal később a gyerekek egy, a Kensington-palota által közzétett videóban kérdezték a híres természettudóst az állatvilágról. Az aranyos videó többek között azért volt érdekes, mert a nagyközönség először hallhatta Lajos herceg hangját.
Nagy nap volt a királyi család gyermekeinek, amikor videóban kérdezhették a híres természettudóst az őket foglalkoztató kérdésekről. György herceg arra volt kíváncsi, hogy melyik állat fog legközelebb kihalni, Sarolta hercegnő kérdése az volt, hogy Attenborough szereti-e a pókokat, míg az akkor valamivel több mint kétéves Lajos herceg a kedvenc állatáról faggatta a most 99. születésnapját ünneplő tudóst.
Attenborough sorra meg is válaszolta a gyerekek kérdéseit, és a kedves videó azóta is elérhető az interneten; egyebek között az is kiderül belőle, hogy a majmok állnak a legközelebb a természettudós szívéhez.
Ezt is olvasd el! Királyi szakértők szerint Katalin hercegné így tartja kezében a hatalmat a háttérben
A felvételen a kis Sarolta elárulja, hogy szereti a pókokat, mire Attenborough is fellelkesül és megosztja vele, hogy ő is rajong ezekért az állatokért, ugyanis csodálatos lények, és szerinte különös, hogy az emberek félnek tőlük.
Szerintem azért félünk tőlük, mert nyolc lábuk van, ami sokkal több, mint nekünk. Bármelyik irányba mozoghatnak, így soha nem lehet biztosan tudni, merre fog menni egy pók.
A kedves magyarázat után a természettudós visszakérdez Sarolta hercegnőtől, hogy látott-e már pókot hálószövés közben.
Arra a kérdésre, hogy melyik állat fog legközelebb kihalni, Attenborough bölcs válasszal szolgál:
Nos, reméljük, hogy egyik sem. Sok mindent tehetünk azért, hogy megvédjük a kihalófélben lévő állatokat.
Vilmos herceg Sir David előtt tisztelgett, amikor a közösségi médiában üzenetet tett közzé, amelyben boldog 99. születésnapot kívánt a legismertebb brit természettudósnak – olvasható az Express oldalán. Attenborough több mint hét évtizede népszerűsíti a természet csodáit világszerte. Legismertebb munkái között szerepel a BBC számára készített Life sorozat (The Blue Planet, Planet Earth, Life on Earth, Our Planet), amelynek részei mérföldkövek a természetfilmezés történetében.
A tudós hosszú és barátságos kapcsolatot ápol a brit királyi családdal, különösen Károly királlyalés Vilmos herceggel. II. Erzsébet királynő egyébként 1985-ben ütötte lovaggá, akkor nyerte el a Sir titulust.
Figyelmedbe ajánljuk! Mesterséges intelligencia helyettesíti David Attenborough-t, a tudós teljesen kiakadt
Vilmos nemrég vett részt a tudós-műsorvezető Ocean With David Attenborough című új filmjének zártkörű vetítésén a londoni Royal Festival Hallban, amelyről így írt:
Új filmjében Sir David ismét emlékeztetett minket arra, hogy meg kell védenünk a természetes élőhelyeket – ezúttal az óceán alattiakat. Ő mindig reményt és optimizmust ad nekünk, hogy még nincs minden veszve: együtt kell cselekednünk, sürgősen, hogy helyreállítsuk óceánjainkat.