Boeing 747-400
Fotó: Shutterstock

Újabb Boeing-incidens: 468 fővel a fedélzetén gyulladt ki egy utasszállító – videó!

A légi közlekedés 2024 eddig a Boeing utasszállítók körüli problémákról, és az ebből fakadó bizalmatlanságról szól. Az elmúlt napokban pedig a kritikák tovább erősödhettek. Május 15-én ugyanis az indonéz nemzeti légitársaság egyik járatának kellett kényszerleszállást végrehajtania, miután a hajtómű – röviddel a felszállás után – kigyulladt. Szenegálban is hasonló eset történt.


A Garuda Indonesia egyik járata az indonéz Makassar városából a szaúd-arábiai Medinába indult volna épp, amikor felszállás közben tűz keletkezett a jármű hátsó részénél.

A légitársaság közleménye szerint a Boeing 747-400-as azonnal visszatért a kifutópályára, miután észlelték a tüzet az egyik hajtóműnél.

Ezt is olvasd el! Hogy néz ki a valóságban egy repülőgép evakuálása?

Az Independent értesülései szerint senki sem sérült meg komolyabban a 450 utas és a 18 tagú személyzet közül.

Irfan Setiaputra, a Garuda vezérigazgatójának nyilatkozata szerint a járat utasait elszállásolták, mielőtt még aznap egy későbbi pótlójárat elvitte volna őket úti céljukra. Továbbá azt is kiemelte, hogy a problémás repülőgépet alapos átvizsgálásra küldték.

Ezt is olvasd el! 6 zóna a világon, ahol egy repülőgép sem haladhat át

Szűnni nem akaró problémák

Másik hasonló baleset is történt a napokban: Szenegálban egy 85 utast szállító Boeing gyulladt ki, itt 10 főt kórházba is kellett szállítani.

Az utasok beszámolója szerint a repülőgép az este folyamán egyszer már megpróbált felszállni, ám végül csak a második alkalommal sikerült a művelet. Ekkor a szárnyak környékén füst jelent meg, a tűz ezt követően ütött ki, számolt be az ABC News.

A gyártó legutóbbi válaszában azzal védekezett, hogy a vásárlást követő 30-40 évben a légi járművek karbantartása nem az ő, sokkal inkább a légitársaságok hatáskörébe tartozik. Ez a reakció viszont nem nyugtatta le a kedélyeket:

a január eleji Alaska Airlines-incidens óta egyre csak duzzadó botrány miatt augusztus 6-án és 7-én meghallgatásra kerül sor – a Boeing vezetőinek és az Amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Ügynökség részvételével.

A figyelmetekbe ajánljuk