Kíváncsi volt, ezzel rekordot döntött.
A Magyarországon szomorú véget ért M237-es farkas esete óta tudjuk, egy-egy példány óriási távolságot is képes megtenni.
Szerencsére a GW1909m jelű német szürke farkassal semmi rossz nem történt – sőt a kíváncsi négylábú teljesítménye lenyűgözte a Barcelonai Egyetem kutatóit, írja a Sokszínű Vidék.
Ez is érdekelhet: Megdöbbentő mutáció alakult ki a Csernobil környékén élő farkasoknál
Az említett példány az alsó-szászországi Nordhorntól indulva Franciaországon át egészen a spanyol Pireneusokig jutott, ahol egy időre meg is telepedett.
A becslések szerint több mint 1240 km-t tett meg, ami jócskán felülmúlja a korábbi 1092 km-es rekordot, melyet egy Norvégia és Finnország között kóborló farkas állított fel korábban.
Hogy honnan tudják ezt a kutatók? Nos, elsősorban ürülékminták alapján, amit salakanyagnyom-kereső kutyákkal kerestettek a tudósok.
Nem mindig ilyen barátságtalanok.
Photo by Philipp Pilz on UnsplashA farkasok persze nem világlátás céljából tesznek meg ilyen hatalmas távolságokat. Azáltal, hogy időnként nyakukba veszik Európát, el tudják kerülni a genetikai elszigetelődést és a beltenyészetet.
Bármennyire is népszerű állat a farkas, az Európai Bizottság fontolgatja, hogy visszavonja a faj szigorúan védett státuszát – populációja ugyanis akkora növekedésnek indult, hogy az ökológiai kockázatokat hordoz magában, valamint konfliktusokhoz vezet az emberek által is lakott területeken.
Ezt is figyelmedbe ajánljuk: Mégsem úgy kezdődhetett a háziasított farkasok élete, ahogy azt eddig gondoltuk
Vonyító szürke farkas.
Photo by Federico Di Dio photography on UnsplashA hazai erdőkben nemigen kell tartanunk attól, hogy farkastámadás áldozatává válunk.
Néhány tucat példány élhet Magyarországon, de általában messziről elkerülik az embereket.
Ha mégis találkozunk egy példánnyal, feltehetjük magunknak a kérdést: vajon milyen messziről érkezett hazánkba?