repülő autó

Kína le is csapott a szlovák repülő autó technológiájára

A jövőben egy kínai vállalat gyárthatja a szlovák fejlesztésű AirCart. Az ázsiai ország ezzel egy újabb fontos technológiában körözheti le a Nyugatot.


Kizárólagos jogot vásárolt az AirCar nevű szlovák repülő autó gyártására egy kínai cég – írja a BBC.

A lap értesülései szerint a cangcsoui székhelyű Hebei Jianxin Flying Car Technology Company az ázsiai ország egy közelebbről meg nem határozott területén fogja folytatni a fejlesztéseket. Arról egyelőre nincs hír, hogy mennyi pénzért vált meg technológiájától a repülő autót kifejlesztő cég, a Klein Vision.

Ez is érdekelhet: Elon Musk szerint nem kizárt, hogy repülni is tud majd az új Tesla

Az AirCar az utóbbi években gyakran szerepelt a híradásokban, a szlovák fejlesztésű autó több tucat sikeres tesztrepülést végrehajtott már, ráadásul hagyományos üzemanyaggal működik. A technológia olyannyira ígéretesnek bizonyult, hogy a Szlovák Közlekedési Hatóság 2022-ben a légi közlekedésre vonatkozó alkalmassági tanúsítványt is kiadta az AirCarnak.

Azzal, hogy egy kínai vállalat tulajdonába került a szlovák fejlesztésű autó, az ázsiai ország egy újabb fontos technológiában körözheti le a Nyugatot.

A villanyautók terén ez ugyanis már sikerült Kínának. A BYD – amely első európai gyárát éppen Szegeden építi fel – immár a világ legnagyobb elektromosautó-gyártó cégének számít, miután a tavalyi évben megelőzte a Teslát.

Ezt is figyelmedbe ajánljuk: A legegyszerűbb jogosítvánnyal is használható lesz ez az új repülő autó

rep\u00fcl\u0151 aut\u00f3

Fotó: Klein-Vision

A repülő autók terén is vannak ígéretes projektjei az ázsiai országnak. Egy hónappal ezelőtt az Autoflight nevű vállalat személyszállító drónja sikeres tesztrepülést hajtott végre Sencsen és Csuhaj városa között. Az út, amelyet egy hagyományos autó három óra alatt tesz meg, mindössze húsz percet vett igénybe – igaz, ezúttal még nem vitt magával utasokat a drón.

Szakértők szerint amíg a kínai kormány mindent megtesz azért, hogy az ország éllovas legyen a jövő fontos technológiáiban, addig az európai cégek elvesznek a szigorú szabályozások bürokratikus útvesztőiben.

Az AirCar felvásárlása újabb bizonyítéka ennek a jelenségnek.

A figyelmetekbe ajánljuk