Szerelemre hangolva
Hollywoodban minden évben rengeteg nagyszerű film készül, de nem mindegyik kapja meg az Amerikai Filmakadémia elismerését. Sőt, néha még egyetlen Oscar-jelölés sem jut azoknak az alkotásoknak, amelyeket a nézők imádnak, idéznek, és újra meg újra visszanéznek. Cikkünkben 6 ilyen közönségkedvencet gyűjtöttünk össze, melyekkel kapcsolatban biztosan döbbenten tesszük majd fel magunkban a kérdést: Ez tényleg nem kapott egyetlen jelölést sem?!

​A nagy Lebowski (1998)

A nagy Lebowski a Coen-fivérek szinte tökéletes vígjátékaegy olyan filmes duóé, amely már számos alkalommal bizonyította népszerűségét a Filmakadémia tagjainak körében. A felszínen talán A nagy Lebowski valóban egy olyan,kissé ostoba filmnek tűnik, amely messze áll az Oscar-díjtól, mégis a meglepően jóoperatőri és forgatókönyvírói munka jellemzi, John Goodman alakítása pedig kiemelten emlékezetessé teszi ezt a filmet, így nem csoda, hogy a legtöbb rajongó szerint legalább egy területen jelölést érdemelt volna.

Szerelemre hangolva (2000)

Az arthouse filmek nem mindig esélyesek az Oscar-díjra, még akkor sem, ha rendkívül magas színvonalúak. Wong Kar-waiSzerelemre hangolva című filmje erre a legjobb példa: ez a romantikus film sejtelmes és visszafogott, mégis tele van felfokozott érzelmekkel. Mind Tony LeungChiu-wai, mind MaggieCheung főszereplése tökéletesen finom színészi játékot nyújt. Nagy kár, hogy egyetlen Oscar-jelölést sem tudott behúzni ez a gyönyörű történet.

Kill Bill 1 (2003) és Kill Bill 2 (2004)

Quentin Tarantinónak számára nem idegen az Oscar-jelöltség, mégis egyik legikonikusabb filmjét elkerülte ez a megtiszteltetés. A Kill Bill egyértelműen Tarantino egyik leglenyűgözőbb teljesítménye, és a valaha készült egyik legjobb bosszúközpontú film. Uma Thurman alakítása többrétegű: az akciókkal teli első részben rengeteg fizikumot mutat be, a második részben pedig az érzelmi mélység hangsúlyos. A felsoroltak ellenére viszont nem került fel a Filmakadémia térképére.

Ragyogás (1980)

Még egy olyan nagyszerű filmrendező, mint Stanley Kubrick sem tudta felkelteni az Oscar-szavazók érdeklődését a horror műfaja iránt. Ez a film ráadásul Jack Nicholson egyik legikonikusabb alakítása, Kubrick rendezése és a forgatókönyv is magas minőségűek, ennek ellenére a film mégsem került az Oscar-díj közelébe.

Modern idők (1936)

Charlie Chaplin filmje soha nem nyerte el a legjobb filmnek járó Oscar-díjat, annak ellenére, hogy ez a valaha volt egyik legjobb színészi teljesítmény.

A Modern idők empatikus és gyönyörűen kidolgozott film a nagy gazdasági világválságról. Az, hogy az Akadémia tagjai teljesen figyelmen kívül hagyták, a legtöbbek számára érthetetlen, főleg, hogy az alkotás még közel 90 év után is remekül megállja a helyét.

Volt egyszer egy vadnyugat (1968)

Ennek az olasz-amerikai koprodukciós filmnek komolyabb a története, mint egy egyszerű spaghettiwestern filmnek. EnnioMorricone zenéje csodálatos, a film forgatókönyve tökéletesen egyensúlyoz a sötét humor, a feszültség és a megható pillanatok között. Ezért is érthetetlen, hogy miért nem kapott jelölést Sergio Leone filmje.


A figyelmetekbe ajánljuk