Amilyen csodálatos a repülés, néhány utasnak éppen annyira stresszes is. Egy-két óra könnyen eltelhet, de a hosszabb utak során előbukkanhatnak a repüléssel kapcsolatos kényelmetlenségek: a jetlag, a zavaró utastársak, a kényelmetlen ülések. Persze szerencsés az, akinek az ablak mellé jut hely, de gondoljunk a kevésbé kellemes élményre is: a rettegett középső ülésre, ahol néha bizony előjöhetnek szorongásaink. A Drive most összegyűjtött pár praktikus tanácsot, amelyek megkönnyíthetik az utazást, ha épp ez a hely jutott neked.
Szükségünk lesz egy jó nyakpárnára
Egy jó minőségű nyakpárna segítségünkre lehet a kényelem előidézésében, hiszen a pihenés során megakadályozza, hogy az út során helytelenül elbillenjen a fejünk. Mivel a középső ülésen beépített fejtámla gyakran hiányzik, mindenképpen érdemes felkészülten érkeznünk a helyünkre. Ha tehetjük, válasszunk memóriahabos párnát, így garantált a kényelem.
Igyunk sok vizet, ne féljünk használni a mosdót
Fotó: Jaromir Chalabala/Shutterstock
Sokan, amint megtudják, hogy középső helyre szól a jegyük, a fegyelmezett taktikát választják: előre eldöntik, hogy nem fognak vizet inni, így elkerülik azt a kellemetlen helyzetet, hogy felálljanak és kimenjenek a mosdóba. A helyes hidratálás viszont kulcsfontosságú minden szakértő szerint, így ne féljünk a kényelmetlennek tűnő helyzettől: helyezzük előtérbe a saját egészségünket és igyunk elegendő folyadékot.
Ezt is olvasd el! A felhők felett – 6 tárgy a repülés szerelmeseinek
Használjuk nyugodtan a kartámlákat
Fő a magabiztosság: ha a középső ülésen ülünk, már az első pillanattól kezdve jelezzük, hogy mindkét karfára igény tartunk. Ne féljünk attól, hogy emiatt udvariatlannak tűnünk, ez ugyanis egy íratlan szabály: e szerint mindig a középső ülésen ülő utasé a kartámla, hiszen neki van a legkényelmetlenebb helye. Ha tehetjük, foglaljuk el mindkettőt, és ne osztozkodjunk rajta.
Ne hagyjuk magunknál a csomagunkat
Illusztráció.
Fotó: wee dezign/Shutterstock
Bár a repülőgépeken megszoktuk, hogy az előttünk lévő ülés alá kell tennünk a kézipoggyászt, ezt a szokást a középső hely esetében érdemes újra gondolni. Mivel a középső ülésen a hely a kétoldali társaihoz képest sokkal korlátozottabb, így a legjobb, ha a lábunknál lévő területet – ha lehetséges – szabadon hagyjuk. Higgyünk benne: ezért a döntésért még hálásak leszünk önmagunknak, hiszen így az út során lehetőségünk lesz kinyújtani elgémberedett lábainkat. Minél nagyobb a hely, annál nagyobb a kényelem.
Hordjunk övtáskát
A nálunk lévő dokumentumokat, iratokat, apróságokat érdemes egy kis övtáskában tárolni, ami mindig kéznél van. Ez nem foglal túl sok helyet, így bármikor magunkkal vihetjük például a mosdóba is. Nem igényel nagy figyelmet, nem kell azon aggódnunk, hogy melyik holminkat hol hagytuk, hiszen minden megvan egy helyen. Egy jó övtáskába minden belefér, ami csak kell: a szükséges iratokon túl akár még a fülhallgatónk is, vagy egy jó könyv, amit az útra készítettünk be magunknak.
A zajszűrős fejhallgató nagyon hatékony lehet
Míg az ablak mellett ülő utas a táj látványába, a folyosó melletti pedig az üres folyosó tágas terébe tud menekülni, a középső vendégnek nem sok lehetőség jut: két tűz között marad, ami sokszor kellemetlen lehet. Pont az ilyen esetekre a leghatékonyabb a zajszűrős fejhallgató használata, mellyel mi is elmenekülhetünk a zajok elől. Ez segít megszűrni a körülöttünk zajló beszélgetéseket és tompítja a repülőgép hangját is.
Figyelmedbe ajánljuk! Nem tudsz mit kezdeni a szorongó utastársaddal a repülőn? A szakértők tanácsai sokat segíthetnek!