Peru, Andok, buszút

Ezrek vesztik életüket a világ legveszélyesebb buszos utazása során – Videó

Peru hegyein nap mint nap emberek ezrei kelnek át egy olyan útvonalon, ahol egyetlen hiba is végzetes lehet. A világ egyik legveszélyesebb buszútjaként számon tartott perui szakasz a sofőrök és az utasok életét egyaránt kockára teszi, mégis sokak számára ez az egyetlen lehetőség, hogy eljussanak az úti céljukhoz.


A BBC Earth dokumentumfilmje szerint évente több mint ezer ember veszíti életét Peru hegyi útjain – írja az Express. A portál beszámolója szerint az ország legfélelmetesebb útszakaszát, az úgynevezett „Lóölőt” az Andok legmagasabb vonulataiban találjuk, ahol az út hajtűkanyarokon keresztül kanyarog lefelé közel 1000 méteren keresztül.

A szakadék szélén haladó buszok kerekei néha csak néhány centiméterre vannak az út szélétől, így az út során gyakorlatilag végig életveszélyben vannak az utasok és a sofőr egyaránt.

A már említett dokumentumfilm egy tapasztalt sofőr, Glorioso munkanapját követi végig, aki immmár tizenkét éve járja ezt a halálos utat.

Hála Istennek, eddig megóvott az Úr

– idézi a portál a férfit, aki azon kevesek közé tartozik, aki be meri vállalni a vezetést a sokak által csak „halálútként” emlegetett szakaszon.

Isten áldja meg ezeket a bátor sofőröket, akik nap mint nap kockáztatják az életüket, hogy ételt tegyenek a családjuk asztalára. Minden hónapban történnek halálos balesetek; eső, köd, földcsuszamlás, és az egész busz a szakadékba zuhan

– emeli ki a portál az egyik helyi kommentelő megjegyzését.

Ahogy egy másik cikkünkben bemutattuk, a nem mindennapi, sokszor életveszélyes útvonalak viszonylag gyakoriak a világon, különösen Ázsia és Dél-Amerika egyes részein.

A kínai 99-Bend Road to Heaven például nem véletlen kapta a nevét, ugyanis pontosan 99 darab hajtűkanyarral találhatjuk szemben magunkat megtétele során. A legmagasabb pontján több mint 1100 méteren húzódó út a Tianmen-hegy körül fut, és nem csak az éles kanyarok miatt rendkívül veszélyes:

a környéken gyakoriak a földrengések, ráadásul a heves esőzések közepette előfordul, hogy a sziklafalak is leomlanak.

A figyelmetekbe ajánljuk