Stewardess a fedélzeten
Fotó: Shutterstock

A légiutas-kísérők rémálma: az egyik legkínosabb baki, ami előfordulhat a személyzettel

A légiutas-kísérőknek sok mindent rendben kell tartaniuk a repülés során, az utasok ellátásától kezdve a biztonsági intézkedések betartásáig. A hibázás náluk súlyos következményekkel is járhat, nem csoda, hogy van egy olyan lehetséges hibafaktor, ami miatt folyamatosan aggódnak.



Jay Roberts, egykori légiutas-kísérő elárulta, hogy a vészcsúszdák esetleges használata valódi stresszfaktor számukra. Különösen, ha véletlenül aktiválják őket – ahogyan azt a British Airways egyik dolgozója tette év elején.

A stewardess azt is elárulta, hogy ezek a balesetek az ijedtségen túl valódi veszélyt jelentenek a biztonságra és a testi épségre is.

Ez is érdekelhet: A légiutas-kísérő szerint ezért kellene mindig vizet és rágcsálnivalót vinned a fedélzetre

Még több ellenőrzés és még több ember bevonása ellenére is előfordulnak balesetek, a nagyobb légitársaságoknál évente többször is. Amellett, hogy költséges és nagy kínos helyzetet okoz a kollégák körében, hogy úgy ismerik őket, mint azt a személyzetet, aki elszúrta a csúszdát.

– idézi a Daily Mail a légiutas-kísérőt.

Rep\u00fcl\u0151g\u00e9p ablakaShaun Alam/Unsplash
Tapasztalataim szerint a véletlen csúszdabontást gyakran a személyzet fáradtsága okozta. Korábbi légitársaságomnál például sok hosszú éjszakai járatot üzemeltettünk, és a légitársaság eljárásrendje szerint minden ajtót a személyzetnek kellett kinyitnia, amikor a fedélzeten tartózkodott. Általában a csúszdák kinyílása ezen éjszakai repülések után történt

– folytatta tapasztalai leírásával.

Ezt is olvasd el! A 7 legidegesítőbb szokás repülés közben a légiutas-kísérők szerint

Természetesen a vészcsúszdát csak – ahogy a neve is mutatja – extrém helyzetek esetén aktiválják. A légiutas-kísérőket kiképzik a nagy stresszhelyzetekre, és ismerik a szükséges biztonsági intézkedéseket arra az elég ritka esetre is, ha valami baj történne.

A fáradtság és a túlhajszoltság azonban több hibát eredményezhet. Bár vannak ötletek a helyzet elkerülésére, a megkérdezett szakmabeli szerint még mindig előfordulhat ez a kellemetlen eset az ajtók kinyitásánál.

A figyelmetekbe ajánljuk