egy cápa uszonya
Fotó: Shutterstock

Nemcsak óceánokban és nyílt vizekben találkozhatunk a ragadozóval

Cápaveszély: az 5 legmeglepőbb vízpart, ahol cápával találkozhatunk

Azok, akik látták Steven Spielberg klasszikusát, A cápát, jól tudják, hogy a film főszereplője egy nyíltvizeken vadászó ragadozó, akik különös kegyetlenséggel képes rátámadni az emberre. Csakhogy ez korántsem igaz: a cápák ugyanis rendszeresen előfordulnak állóvizekben is. A legritkább esetben támadnak csak emberre, sőt, ha lehet messziről elkerülnek bennünket. Most megmutatunk öt olyan vízpartot, ahol egyáltalán nem számítanánk rá, mégis nagy eséllyel cápákba futhatunk.



1. Kanári-szigetek, Spanyolország

B\u00fav\u00e1r egy \u00f3ce\u00e1nban

A Kanári-szigeteken búvárkodás közben is találkozhatunk cápákkal

Fotó: Getty Images

A Kanári-szigetek az egész év folyamán várja a turistákat, akik imádják az itt található szabadstrandokat, vízpartokat, a gyönyörű tengerparti városok éttermeit és kulturális életét. Az Atlanti-óceán ezen részén kevesen számítanak arra, hogy cápával találkoznak, hiszen a strandokat ezek az állatok messziről elkerülik.

Mégis előfordul, hogy a mélyebb vizekben két, az ember szempontjából kifejezetten barátságos ragadozó is megjelenik: a rájákhoz hasonlító angyalcápa és a világ legnagyobb halának számító cetcápa.

Ez is érdekelhet! A balatoni cápa: különös videó terjed az interneten

2. Mississippi, Észak-Amerika

Az Amerikai Egyesült Államok leghosszabb, 3770 kilométeres folyója meglepő módon többféle cápafajnak is otthonául szolgál. A folyóban az elmúlt években több alkalommal is bikacápákra bukkantak, amik olyan elképesztő alkalmazkodási képességgel rendelkeznek, hogy képesek édes és sós vízben is megélni. Ráadásul

a tudósok szerint a fajta tagjai a Mexikói-öböltől úsznak fel a folyón, ami elképesztő szívósságra és kitartásra utal.

3. Norvégia fjordjai

N\u00e6r\u00f8y-fjord, Norv\u00e9gia

A norvég fjordokban is előfordulnak cápák

Shutterstock

Ki hinné, hogy a hideg, jeges északi országban is előfordulnak cápák, ráadásul egy rendkívül különleges fajta? Az úgynevezett grönlandi cápák a Jeges-tenger lakói, akik egyébként akár 500 évig is élnek, így ők a leghosszabb ideig élő gerinces állatai. A rendkívül mély, fagyos vizekben élő állat egyébként kifejezetten visszahúzódó életet él, nagyon ritkán úszik az emberek közelébe, de ha mégis, a félelmetes állat látványa biztosan felejthetetlen élményt nyújt.

Ajánljuk figyelmedbe! 6 veszélyes hely a világban, amit érdemes lenne mindenkinek elkerülnie

4. Cornwall, Anglia

Az angliai Cornwall megye partjai elsősorban mocsarakkal borított területek, amiket magas sziklák vesznek körül, miközben a szélfúvások szinte folyamatosak. A kedves, tengerparti kisvárosokból egyébként viszonylag barátságtalan képet fest az óceán, így nehéz elképzelni azt is, hogy itt cápákkal találkozhatunk.

Pedig a szakértők szerint az úgynevezett óriáscápa kifejezetten szereti ezt a környéket, hiszen planktonokkal táplálkozik és kedveli a magányos életmódot.

5.Nicaragua-tó, Közép-Amerika

Közép-Amerika legnagyobb tava, a Nicaragua-tó egészen Costa Ricától Nicaraguáig húzódik és rengeteg halfajnak szolgál otthonául. Ezek közül talán a legmeglepőbb a bikacápa jelenléte, ami szintén egy alapvetően sós vízben élő cápa, de az alkalmazkodóképessége lehetővé teszi számára, hogy édesvízi területeken is hosszú ideig éljen.

A figyelmetekbe ajánljuk