Manapság már egyre könnyebben és gyorsabban jutunk el bolygónk különböző pontjaira. Utazásaink célállomásait általában nem tudják külső erők korlátozni, vannak azonban olyan helyek a világban, aminek felkeresése különböző okokból kifolyólag eléggé kockázatos – mutatjuk, hol találhatók a világ legveszélyesebb úti céljai.
„Kígyósziget” – Brazília
Brazília más részeihez hasonlóan, természetileg a Ilha da Queimada Grande is lenyűgőző helyszín, van azonban egy végzetes hibája: többezer halálos kígyó otthonaként funkcionál. A mindössze 0,43 négyzetkilométer nagyságú sziget minden négyzetkilométerére jut ~ 2,5 lábnélküli lakó.
A helyszín annyira veszélyes, hogy a brazil kormány tiltottá tette a látogatását.
A világ leghalálosabb kígyófajtájából, az arany lándzsakígyóból körülbelül 4000 példány él itt. Mielőtt azonban akárki megijedne, hogy a kigyók táplálék nélkül maradnak, mindenkit megnyugtatunk: a területen annyi költözőmadár él, hogy az minden hüllő számára elég élelmet biztosít.
Ez is érdekelhet: Egy magyar város is felkerült Európa legveszélyesebb helyei közé
Yungas-út – Bolívia
A nagyjából 69 kilométer hosszú, keskeny és burkolatlan országút a bolíviai Andokban található. Funkciója, hogy a világ legmagasabban – 3625 méteren – fekvő fővárosát, La Pazt köti össze az alacsonyabban fekvő Coroicóval. A helyszínt évente ~ 25 ezer turista látogatja meg, pedig a mélybe sodrodó autók és kerékpárosok száma 200 felé emelkedik szinte minden esztendőben.
Az egyik legsúlyosabb baleset 1983 júliusában történt, amikor is egy busz zuhant a szakadékba. Bolívia egyik legsúlyosabb közúti balesete során több mint száz utas meghalt.
A Halál völgye – Oroszország
Oroszország hírhedt völgye a Kamcsatka félszigetén található. Mivel területén rengeteg halott állatot fedeztek fel, ezért annak meglátogatása minden turista számára tilos. A környező vulkánból kitörő gáz ugyanis a szénszulfid, a hidrogén-szulfid, a szén-dioxid, valamint a kén-dioxid halálos vegyülete.
Nátron-tó – Tanzánia
A Tanzánia északi részén elterülő Nátron-tó vöröses színe bár első látásra bájosnak tűnhet, a tó maga nagyon veszélyes, mivel a vize elképesztően lúgos. Hírnevét éppen arról szerezte, hogy az itt élő állatokat „kővé változtatja”, ugyanis az elpusztult állatokra rendre kővé dermedt állapotban találnak rá. Érdekes módon a vöröses színt okozó halobaktériumokkal táplálkozó flamingók viszont nagyon is szeretik területét.
K’gari – Ausztrália
K’gari azért számít veszélyesnek, mert a környéken rengeteg medúza és cápa ólálkodik. A part közelében ráadásul sok dingó jár, amik akár ok nélkül is megtámadják az óvatlan strandolókat – nem beszélve a kígyókról.
Olvasd el ezt is! 7 világváros, amit hamarosan elnyelhet a víz
Bikini-atoll – Marshall-szigetek
A Csendes-óceán közepén, Pápua Új-Guineától északkeletre található Bikini-atollon – a helyiek kitelepítése után – 1946 és 1958 között az Egyesült Államok összesen 23 hidrogén- és atombombát robbantott fel. Ennek komoly következményei voltak a sziget környezetére, ugyanis területén emiatt rendkívül magas radioaktivitást lehetett mérni. Bár mára már jelentősen csökkent a sugárzás mértéke, a helyi növények és az itt élő állatok még mindig nagy kockázatot jelentenek.