5 jel, ami szerint nem fogyasztasz elegendő vizet

5 jel, ami szerint nem fogyasztasz elegendő vizet

Talán meg vagy győződve róla, hogy elég vizet iszol, de ha a nap nagy részét egy csésze kávéval az oldaladon töltöd, valószínűleg jobban ki vagy száradva, mint gondolnád. A számok nem hazudnak: az emberi test körülbelül 70%-ban vízből áll, és ebből akár két és fél litert is elveszítünk naponta a szokásos tevékenységek során.


​Szájszárazság és szomjúságérzet

A dehidratáltság legnyilvánvalóbb jele a szomjúságérzés. Ez, valamint a szájszárazság gyakran az első jele annak, hogy vízre van szükséged. És nem véletlenül: a szájszárazság nemcsak a folyadékhiányt jelzi, hanem azt is, hogy az immunrendszered gyengül, és hajlamosabbá válhatsz a fertőzésekre.

Ez is érdekelhet: 5 egészséges élelmiszer, amely kiváló magnéziumforrás

​Fáradtság és koncentrációs problémák

A fáradtság és a koncentrációs nehézségek a folyadékhiányra is visszavezethetők, és ez az egyik leggyakoribb jele annak, hogy nem iszol elég vizet. Itt is a csökkent vérmennyiség a hibás, ami azt jelenti, hogy az agyunk nincs optimálisan ellátva.

​Sötét karikák a szem alatt

Ha nem iszunk eleget, a vér sűrűbbé válik, ami hajlamos láthatóvá tenni az ereket. A beesett szemek, a sötét karikák és a szem alatti ráncok növekedése annak a jele lehet, hogy nem iszol eleget.

​Székrekedés

Tipikus jele annak, hogy nem iszol eleget? Székrekedés. Könnyű megérteni, hogy miért történik ez: ha túl keveset iszol, a beleid túl sok vizet vonnak el a székletből, ami viszont csökkenti a térfogatát. Ha a bélrendszer nem telt meg, a szervezet nem érzi késztetést a salakanyag kiürítésére.

​Száraz bőr

Ahlemann szerint a dehidratáció tipikus jelei közé tartozik a száraz bőr és ajkak. Egy kis önvizsgálattal kiderítheted, hogy ez rád is igaz-e: csípd a kézfejeden lévő bőrt a két ujjad közé, és húzd felfelé. Ha lassan tér vissza eredeti állapotába, az a kiszáradás jele. Viszketést is tapasztalhatsz a száraz bőr miatt, a bőröd pedig sápadtabbnak tűnhet, mert az oxigén- és mikrotápanyag-ellátás már nem optimális

A figyelmetekbe ajánljuk