nap.

A holdra szálláshoz hasonlítják a NASA idei Nap-küldetését

Komoly mérföldkő előtt áll a NASA, ugyanis a Parker Solar Probe 2024-ben elhalad a Nap mellett.


A NASA Parker Solar Probe-ot 2018 karácsonyán indították útjára, amely azóta 195 km/másodperc sebességgel robog a Nap felé.

A projekt célja nem más, minthogy a Parker Solar Probe elsőként vegyen mintát a csillag légköréből, ami egy felbecsülhetetlen értékű lelet lehet a tudományos világ számára – írja a Science Alert.

Ez is érdekelhet: Rögzítették az elmúlt évek legerősebb napkitörésének hanghullámait

Gyakorlatilag majdnem egy csillagra szállunk le. Ez monumentális eredmény lesz az egész emberiség számára. Ez egyenértékű az 1969-es holdra szállással

– mondta a BBC-nek Nour Raouafi, a projekt egyik tudósa.

A NASA szerint a küldetés segíthet mélyebb ismereteket szerezni a Napról, ugyanis a Merkúr pályáján keringő szonda minden korábbinál közelebb kerül a tüzes bolygó felszínéhez.

A tudósok továbbá elmondták, a küldetés „döntő mértékben hozzájárul az űrkörnyezetben bekövetkező, a földi életet és technológiát befolyásoló változások előrejelzéséhez”.

Külön érdekesség, hogy a szonda több mint hétszer közelebb repül majd a Naphoz, mint bármely más űreszköz, ennek okán pedig jelentős sugárzással és szélsőséges hőmérséklettel kell szembe néznie.

A figyelmetekbe ajánljuk