November elején és közepén lesz látható a Tauridák, amit a szakértők két különböző csoportra osztanak: a Déli és az Északi Tauridákra, amik más időben és más fényességgel jelennek majd meg az égbolton – írja a Space.
Még több hír a világűrből! Tudósok végre rájöhettek, honnan érkezhetett a dinoszauruszokat kipusztító aszteroida
A Tauridák olyanok, mintha tűzgömbök lennének
Fotó: Shutterstock
A Déli Tauridák maximuma, vagyis amikor a legtöbb meteorhullás történik, november ötödikére esik.
Az Északi Tauridák ezzel szemben november 11. és 12. között lesznek a legfényesebbek és leglátványosabbak.
A portál emlékeztet, hogy a meteorraj darabjai az Encke-üstökösből származnak és szinte minden évben ugyanakkor jelennek meg az égbolton. Sokan halloweeni üstökösnek is hívják őket, tekintve, hogy mindig október végén, november elején láthatók.
Ez is érdekelhet! 5 ismert aszteroida, amely potenciálisan veszélyes lehet Földünkre
A Tauridák olyanok, mintha tűzgolyók lennének. Rendkívül fényesek és nagyon látványosak, de sajnos nincs belőlük túl sok. Így azok, akiknek sikerül elcsípni egy-egy ilyen meteorhullást, nagyon szerencsésnek mondhatják magukat
– idézi a portál Bill Cooke-ot, a NASA egyik kutatóját.
Ez azt jelenti, hogy óránként nagyjából 4-5 darabot láthatunk összesen. Cserébe viszont sokáig figyelhetjük őket, mert a többi meteorhoz képest kifejezetten lassan mozognak.
A szakemberek szerint egyébként mind az Encke-üstökös, mind pedig a belőle származó Tauridák egy jóval korábbi és jóval nagyobb üstökös maradványai, ami az elmúlt 20-30 ezer év alatt darabjaira hullott szét. A Tauridák ráadásul olyan meteorrajnak számítanak, amit a Föld minden pontjáról tökéletesen lehet látni, a Déli-sarkot kivéve.