Koponya.

Illusztráció.

Egy rejtélyes koponyaalakú képződményt találtak a Földön – mégis mi lehet ez?

A Nemzetközi Űrállomás egyik asztronautája egy ijesztő alakzatra lett figyelmes a Földön.


Egy asztronauta nemrégiben a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) ücsörögve egy furcsa jelenségre lett figyelmes: az űrhajós ugyanis egy kissé rémisztő, földbe vésett, koponyaszerű alakzatot pillantott meg.

De mégis mi lehet ez a furcsa, baljós kinézetű képződmény?

Ez is érdekelhet: Nem fogod elhinni, milyen őrült sebességgel kering a Nemzetközi Űrállomás

Egyesek a kép látványától szinte azonnal megriadtak, azonban mindenkit megnyugtatunk, hogy jelen esetben nem egy rejtélyes szekta, vagy ehhez hasonló szervezet főhadiszállásáról van szó.

A terület neve Trou au Natron, és az afrikai Csád állam közepén, a Szahara sivatagban található.

A geológiai jelenség – ami néhány vulkán kúpot is tartalmaz, melyek a koponya fekete szemeit alkotják – egy 1000 méter mély vulkanikus kaldera (kráterhez hasonló vulkanikus képződmény), amely körülbelül hat-nyolc kilométer széles.

A Trou au Natron alját egy natron nevű anyag borítja, amely lényegében egy nátrium-karbonátból, nátrium-bikarbonátból, nátrium-szulfátból és nátrium-kloridból álló só.

Attól függetlenül, hogy a Trou au Natron egy lenyűgöző hely, nem valószínű, hogy valaha is eljuthatunk oda, hiszen a képződmény fekvése, és a Csádban zajló folyamatos politikai válságok miatt nemhogy a turisták, de még a geológusok sem képesek megközelíteni a kalderát.


A figyelmetekbe ajánljuk