A tudósok szerint a Bika csillagképben található HL Tauri körül szinte biztos, hogy éppen egy új égitest létrejötte zajlik. Mivel hatalmas mennyiségű víz van jelen a csillag körül, könnyen lehet, hogy néhány százmillió év múlva egy lakható bolygó alakul majd ki a területen, írja az Interesting Engineering.
A tudomány jelenlegi állása szerint a víz az élet egyik kulcsfontosságú összetevője, éppen ezért a bolygóképződés korai szakaszában is nagy valószínűséggel jelen van. A földi ALMA rádióteleszkóp-rendszer segítségével egy kutatócsapat nemrég arra talált bizonyítékot, hogy egy 450 fényévnyire fekvő fiatal csillag körül nemcsak egy gázokból és porból álló korong, hanem hatalmas mennyiségű vízgőz is kering.
Ez is érdekelhet! Már csak egy helyen bujkálhat a Naprendszer kilencedik bolygója
A Milánói Egyetem csillagászai kutatásuk elején a HL Tauri nevű, a Bika csillagképben fekvő fiatal csillag felé irányították az eszközt. Az égitest azért is ragadta meg a figyelmüket, mert igencsak hasonlít a mi Napunkoz.
A tudósok meglepő módon váratlan mennyiségű vizet fedeztek fel a HL Tauri körül keringő korongban. A Nature Astronomy című tudományos folyóiratban közölt becsléseik szerint a korong belső része háromszor annyi vizet tartalmaz, mint amennyi a Föld óceánjaiban összesen fellelhető.
Soha nem gondoltam volna, hogy vízgőz-óceánokat találunk egy olyan régióban, ahol minden bizonnyal épp egy bolygó keletkezik
– nyilatkozta Stefano Facchini, a Milánói Egyetem csillagásza és a kutatás vezetője.
Ha tovább olvasnál: 6 távoli bolygó, ami a tudomány jelen állása szerint alkalmas lehet az élet fenntartásához