Sforza-kastély, Milánóban
Fotó: Shutterstock

A Sforza-kastély a reneszánsz idején a politikai élet egyik központja volt

15. századi kastély alatt fedezték fel azokat az alagutakat, amelyekről már da Vinci is készített rajzokat

A Milánóban található Sforza-kastély a reneszánsz történelem egyik legfontosabb, mai napig megmaradt építménye. A 15. és 16. században a Milánói Hercegség fölött uralkodó Sforza-család tulajdonában álló épületről régóta terjednek olyan legendák, miszerint a mélyén titkos alagutak találhatók, amik gazdag kulturális kincseket rejtenek.

A Sforza-kastély a reneszánsz idején nemcsak egy lenyűgöző építmény, királyi rezidencia és erőd volt, hanem a politikai hatalom jelképe is. A kastély falai között megfordultak a kor legnagyobb művészei, gondolkodói és döntéshozói, így nem csoda, hogy az épület a mai napig tartogat meglepetéseket.

Ez is érdekelhet! Végre kiderült, hol festhette Leonardo da Vinci a Mona Lisát

Az Interesting Engineering szerint nemrégiben

a modern technológia vívmányainak segítségével azt is sikerült bebizonyítani, hogy a kastély alatt valóban titkos alagutak húzódnak.

A Sforza-kast\u00e9ly Mil\u00e1n\u00f3ban

A kastély alatt kiépített, összefüggő alagútrendszerre bukkantak

Fotó: Shutterstock

A portál arról számol be, hogy kutatók egy csapata a földradar-technológiát igénybe véve próbálta feltérképezni, pontosan mi is található az épület alatt. A szakemberek szerint a különböző jelek és eredmények arra utalnak, hogy a kastély alatt egy rendkívül aprólékosan kialakított, fejlett alagútrendszer található, amit minden bizonnyal Ludovico il Moro herceg használt különféle célokra.

Az alagutak többek között összekötötték a Sforza-kastélyt a Santa Maria delle Grazie bazilikával, ahol a herceg feleségét, Beatricét is eltemették – ez arra enged következtetni, hogy

a milánói herceg feltehetően a most felfedezett titkos átjárókon keresztül látogatta meg a felesége sírját.

Ezt is olvasd el! Rejtélyes művészet – miért olyan nagy szám a Mona Lisa?

Az alagútrendszerről az első információinkat Leonardo da Vincinek köszönhetjük, aki maga is gyakran megfordult a kastélyban élete során. A portál emlékeztet, hogy

a korszakos zseni több rajzán is szerepeltek a föld alatt kialakított átjárórendszerek, ám ezeknek a létezésére egészen mostanáig nem találtunk kézzel fogató bizonyítékot.


A figyelmetekbe ajánljuk