Egy barlang.

Illusztráció.

Az ókoriak az alvilág kapujának tartották ezt a barlangot, mégis mindenki a gyógyvízre volt kíváncsi

A kutatók úgy gondolják, hogy az ókoriak egy csoportja a Jeruzsálem melletti Te'omim-barlangot az alvilág kapujának tartották.


A szakemberek korábban három koponyára, és több mint 100 kerámialámpára bukkantak rá a barlang hasadékaiba szorítva, és két izraeli régész egy új tanulmányban pedig kifejti, hogy ezeket a nekromancia néven ismert gyakorlat során használták, amely során különböző szellemeket akartak megidézni – írja a Science Alert.

A Te'omim-barlangot 1873 óta folyamatosan vizsgálják, és azóta kiderült, hogy az ott található forrásvíz jó eséllyel gyógyító hatású lehet.

Ez is érdekelhet: Végig ott volt a lábuk alatt, mégsem vették észre az első Homo sapiensek nyomait

Az 1970-es években azonban a szakemberek titkos folyosókra lettek figyelmesek, amelyek különböző rejtett kamrákba vezettek, amelyeknek a hasadékaiba érmék, kerámiák, fémfegyverek, lámpák és koponyák voltak elhelyezve.

A szakértők szerint azonban a lámpákat jó eséllyel nem a világításra, hanem különböző spirituális szertartások során használták, amelyek során kapcsolatba akartak kerülni démonokkal és a holtakkal.

A jeruzsálemi hegyekben található Te'omim-barlang rendelkezik minden olyan kultikus és fizikai elemmel, amely ahhoz szükséges, hogy az alvilágba vezető lehetséges kapuként gondoljanak rá

– írja Eitan Klein, az Izraeli Régiségügyi Hatóság Ashkeloni Akadémiai Főiskolájának munkatársa és Boaz Zissu, a Bar-Ilan Egyetemről.

A kutatók továbbá úgy vélik, hogy az ókoriak az i. e. 4000 és i. sz. 4. század között használt barlangot valamelyik alvilági istenség szent kultuszhelyének tartották.

A figyelmetekbe ajánljuk