ramenmúzeum
Fotó: Shutterstock

A világ 5 legkülönösebb múzeuma, ami túlmutat a művészeteken

Egy-egy külföldi utazás során tökéletes program lehet egy múzeumi látogatás, igaz, a legtöbben képzőművészeti, esetleg természettudományi témájú tárlatokat keresnek fel. Most mutatunk 5 olyan furcsa múzeumot, ahol nem a hagyományos értelemben vett művészeté a főszerep.


​Nyakörvmúzeum – Egyesült Királyság

A múlt idők kutyái valószínűleg elég irigyek lennének, ha meglátnák, hogy milyen stílusos és kényelmes nyakörvekkel szaladgálnak manapság kiskedvenceink. A Leeds városában található Nyakörv Múzeumba évente közel félmillió állatbarát vendég látogat el azért, hogy megtekintsék a száznál is több kiállított nyakörvet, melyek közül néhányat még a középkorban használtak.

​Museum of Bad Art – Egyesült Államok

A Massachusetts tagállamban található Bostonban találjuk a Museum of Bad Artot, ahol egész biztosan nem találkozunk majd aprólékosan kidolgozott szobrokkal vagy lehengerlő festményekkel. Az alapítók célja pontosan az volt, hogy minél több olyan alkotást gyűjtsenek össze, amelyekre szinte mindenki azt mondaná, hogy bénák.

Az épületben több mint 600 elbaltázott műtárgy kapott helyet, amelyekre mi is jogosan mondhatnánk, hogy „ilyet én is tudok csinálni.”

​Kenyérmúzeum – Németország

A kenyérrajongók számára egyedi lehetőségnek számít Ulm városa, ahol egy komplett múzeumot szenteltek a kenyérkészítés hatezer éves mesterségének. A 18 ezernél is több kiállított darab között olyan híres festők műalkotásai is szerepelnek, mint például Salvador Dalí vagy Pablo Picasso – idézi a Drive a CNN-t.

​Momofuku Ando Ramenmúzeum – Japán

A diákok és a rohanó dolgozók megmentőjének számító ramenek széles kínálatával napjainkban már nem csak a boltok polcain találkozhatunk, ugyanis Oszakában úgy gondolták: a világ egyik legnépszerűbb instant étele megérdemel egy állandó otthont.

A Ramenmúzeum az étel megálmodója, Momofuku Ando előtt tiszteleg, aki találmányával azt szerette volna elérni, hogy a második világháború után szegénysorba került túlélők hozzá tudjanak jutni egy olcsó, mégis laktató ételhez.

​Chez Galip Hajmúzeum – Törökország

Törökország középső régiójában, Avanosban nem mindennapi látványban lehet részünk akkor, ha ellátogatunk a híres keramikus, Galip Körükçü által létrehozott Hajmúzeumba. A barlangban található kiállításhoz mintegy 16 ezer nő járult hozzá saját hajával, a tincsek mellett pedig nevüket és címüket is listázták.

A különös múzeum története egyetlen francia nővel indult, aki törökországi nyaralása alatt beleszeretett a keramikusba. Idővel viszont haza kellett utaznia, ezért úgy döntött, hogy szerelme zálogaként otthagy egy tincset hajából – Körükçü ezt végül kiállította a műhelyében. A történet idővel több nő szívét is meglágyította, akik szintén levágtak egy-egy tincset hajukból, és így jött létre a ma is látható bizarr tárlat.

A figyelmetekbe ajánljuk