Így történt. A holokauszt korai emlékezete szemtanú művészek alkotásain – Magyar Nemzeti Galéria
A Nemzeti Galéria új kiállítása teljesen más szemszögből világít rá a 20. század legsötétebb időszakának borzalmaira.
A tárlaton látható műtárgyakat egytől egyig túlélők készítették, nagy részüket közvetlenül a táborokból való szabadulás után.
Az alkotások így a személyes és kollektív traumafeldolgozás remek látleletei. Ezek a grafikák és albumok nem képviselnek feltétlen szépművészeti értéket, de annál személyesebbek és bátor, mindenkinek szóló tanúságtételek.
Ez a szívszorító és elgondolkodtató tárlat egészen október 13-ig várja a látogatókat.
World Press Photo – Biodóm
Idén ősszel újra Budapestre érkezik a világhírű World Press fotókiállítás – ezúttal azonban a Nemzeti Múzeum helyett a Biodómban nézhetjük meg a díjnyertes képeket.
Ezt is olvasd el! Már akkora a tömeg a Louvre-ben, hogy költöznie kell a Mona Lisának
2022-ig a fotók témái szerinti kategorizálást részesítette előnyben a World Press Photo, azóta azonban a világ különböző régiói szerint (Afrika, Ázsia, Európa, Észak- és Közép-Amerika, Dél-Amerika, Délkelet-Ázsia és Óceánia) válogatják ki a világ aktuális társadalmi problémáit legérzékletesebben megjelenítő képeket.
3851 fotós több tízezer felvétele közül végül 33 fotográfust és 32 projektet díjazott idén a zsűri. A győztes fotókat szeptember 20. és október 27. között tekinthetjük meg a magyar fővárosban.
Mezopotámia. Istenek és Démonok királysága – Szépművészeti Múzeum
Fotó: Shutterstock
„A Mezopotámia – Istenek és démonok királysága" című rendhagyó tárlaton az ókori Mezopotámia kulturáját itthon eddig soha nem látott részletességgel ismerhetjük meg.
A több mint 150 kölcsönzött műtárgy 7 patinás európai múzeumból – például a Louvre-ból – érkezik Budapestre.
A lenyűgöző ókori tárgyak főként az Újasszír és az Újbabilóni Birodalom korszakába kalauzolnak el majd minket.