Steven Spielberg

Steven Spielberg ismét behúzta, itt vannak a 2023-as Golden Globe nyertesei

Steven Spielberg filmje, A Fabelman családkapta a legjobb drámai film díját, míg Martin McDonagh A sziget szellemei című filmje nyerte a legjobb musical vagy vígjáték kategóriáját a helyi idő szerint kedd este Los Angelesben megrendezett Golden Globe-gálán. A TV-és kategóriák fődíjait az Abbott Elementary, A Fehér Lótusz és a Sárkányok háza nyerte. Mutatjuk a díjazottakat.

A gála első díját az Indiana Jones és a végzet temploma egykori gyereksztárja, Ke Huy Quan vehette át a Minden, mindenhol, mindenkor című film mellékszereplőjeként. A színész 30 év után állt ismét a kamera elé, nem véletlen, hogy két rendezőjének, Daniel Kwannak és Daniel Scheinertnek mondott köszönetet, amiért lehetőséget adtak neki a visszatérésre.

Michelle Yeoh, a film főszereplője, elnyerte a legjobb színésznő díját a vígjáték vagy musical kategóriában

Nem volt meglepetés a legjobb női mellékszereplők között: az Oscar-díjra is esélyes Angela Bassett a Fekete Párduc 2. című szuperhősfilmben nyújtott alakításáért vihette el a díjat. Köszönőbeszédében megemlékezett a fiatalon elhunyt Chadwick Bosemanról, a Fekete Párduc egykori főszereplőjéről.

Getty Images

A vígjáték kategória jelöltjei közül a legjobb színész A sziget szellemei főszereplője, Colin Farrell lett, Martin McDonagh (aki a film rendezője is egyben) pedig a legjobb forgatókönyvéért kapta meg a Golden Globe-ot.

A dráma kategória legjobb filmszínésze Austin Butler lett az Elvisben nyújtott alakításáért, míg a legjobb drámai színésznőnek járó Golden Globe-díjat Cate Blanchett, a Tar című produkció címszereplője kapta, aki egy forgatás miatt nem lehetett jelen a gálán.

Evan Peterst is díjazták

Getty Images

A legjobb rendező pedig Steven Spielberg lett A Fabelman család című önéletrajzi ihletésű filmjéért – Spielberg eddig 14 Golden Globe-jelölést kapott, és harmadszor nyerte el a rendezői díjat.

Steven Spielberg és Martin McDonagh

Getty Images

A legjobb eredeti filmzene díját Justin Hurwitznak ítélték oda Damien Chazelle Babylon című filmjének muzsikájáért.

A legjobb nem angol nyelvű produkció díját az Argentina, 1985 kapta.

Jerrod Carmichael, a 80. Golden Globe-ceremónia házigazdája bevezetőjében élesen beleállt a díjakat odaítélő testületbe.

Elmondom, miért vagyok itt, azért, mert fekete vagyok

– mondta.

A tavalyi díjátadót ugyanis a Hollywoodban akkreditált külföldi tudósítók szövetsége (HFPA) nem tudta a hagyományos külsőségek közepette megrendezni, mert össztűz zúdult rá, miután kiderült, hogy a testületnek nem voltak fekete tagjai.

Carmichael a meghívásával kapcsolatban hozzátette:

Az egyik pillanatban még mentateát csináltam otthon, a következőben már meg is hívtak, hogy legyek a fekete arca egy támadott fehér szervezetnek.

A reformoknak köszönhetően a tavalyi gálát bojkottáló sztárok is visszatértek, és az NBC televízió is vállalta a műsor közvetítését a Beverly Hilton hotelből.

Íme a teljes lista:

Legjobb film – dráma kategória

A Fabelman-család

Legjobb női színész filmben – dráma kategória

Cate Blanchett (Tár)

Legjobb férfi színész filmben – dráma kategória

Austin Butler (Elvis)

Legjobb rendező – nagyjátékfilm

Steven Spielberg (A Fabelman család)

Legjobb férfi mellékszereplő – nagyjátékfilm

Ke Huy Quan (Minden, mindenhol, mindenkor)

Legjobb női mellékszereplő – nagyjátékfilm

Angela Bassett (Fekete Párduc 2)

Legjobb sorozat – dráma kategória

Sárkányok háza

Legjobb színészi alakítás sorozatban – dráma kategória

Kevin Costner (Yellowstone)

Legjobb színésznői alakítás sorozatban – dráma vagy vígjáték

Zendaya (Euphoria)

Legjobb limitált sorozat vagy tv-film

A Fehér Lótusz

Legjobb színészi alakítás limitált sorozatban vagy tv-filmben

Evan Peters (Jeffrey Dahmer – Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztori)

Legjobb színésznői alakítás limitált sorozatban vagy tv-filmben

Amanda Seyfried (A kibukott)

Legjobb televíziós sorozat – musical vagy vígjáték

Abbott Általános Iskola

Legjobb film – musical vagy vígjáték

A sziget szellemei

Legjobb színésznői alakítás filmben – musical vagy vígjáték

Michelle Yeoh (Minden, mindenhol, mindenkor)

Legjobb színészi alakítás filmben – musical vagy vígjáték

Colin Farrell (A sziget szellemei)

Legjobb színésznői alakítás sorozatban – musical vagy vígjáték

Quinta Brunson (Abbott Általános Iskola)

Legjobb színészi alakítás sorozatban – musical vagy vígjáték

Jeremy Allen White (A mackó)

Legjobb női mellékszereplő – film

Angela Bassett (Fekete Párduc 2)

Legjobb férfi mellékszereplő – limitált sorozat vagy tv-film

Paul Walter Houser (Black Bird)

Legjobb női mellékszereplő – limitált sorozat vagy tv-film

Jennifer Coolidge (A Fehér Lótusz)

Legjobb férfi mellékszereplő – sorozat

Tyler James Williams (Abbott Általános Iskola)

Legjobb női mellékszereplő – sorozat

Julia Garner (Ozark)

Legjobb külföldi film

Argentina, 1985 (Argentína)

Legjobb betétdal

Naatu Naatu (RRR)

Legjobb eredeti filmzene

Justin Hurwitz (Babylon)

Legjobb animációs film

Pinokkió

Legjobb filmes forgatókönyv

Martin McDonagh (A sziget szellemei)


A figyelmetekbe ajánljuk