Mariska Hargitay
Kevesen tudják, hogy az egyik legjobban fizetett, Golden Globe- és Emmy-díjas, színésznő, Mariska Hargitay, félig magyar.
Mariska a testépítő és szintén színész Mickey Hargitay és Jayne Mansfield színésznő lánya. Apja, Hargitay Miklós, Budapesten született, később kivándorolt az Egyesült Államokba, hogy folytassa testépítői karrierjét, majd 1955-ben megnyerte a Mr. Universe címet.
Mariska már kiskorától kezdve magyarul beszélt otthon az édesapjával.
Az 1985-ös Vérszomjas szörnyecskék című horror-vígjátékban debütált a filmvásznon, majd rögtön 1986-ban a televízióban is bemutatkozott a Downtown című sorozatban.
Az 1980-as évek végén és az 1990-es években számos filmes és televíziós szerepben tűnt fel, majd az áttörést az NBC Esküdt ellenségek című drámasorozatában érte el Olivia Benson szerepével.
Az Esküdt ellenségek: Különleges ügyosztályban nyújtott alakításáért (1999-től napjainkig) már számos elismerést kapott, köztük egy Primetime Emmy-díjat és egy Golden Globe-díjat. A színészkedésen kívül Hargitay megalapította a Joyful Heart Foundationt, egy szervezetet, amely támogatást nyújt a szexuálisan bántalmazott embereknek.
Rachel Weisz
A Weisz név már önmagában is gyanús, de Rachel Weisz – aki egyébként Daniel Craig felesége – családfáját közelebbről megvizsgálva kiderül, hogy az 52 éves színésznő londoni születése ellenére valóban magyar gyökerekkel rendelkezik. Édesapja, a nemrég elhunyt Weisz György feltaláló zsidó származása miatt a náci üldöztetés elől Angliába menekült – itt született az Oscar- és Golden Globe-díjas színésznő.
Olvasd el ezt is! James Bondon túl – négy film, amiben Daniel Craig nem a 007-es ügynököt alakította
Weisz számára az áttörést a walesi rendező, Sean Mathias 1995-ös Design for Living című darabja hozta meg. Kisebb televíziós szerepek után első filmszerepe a Láncreakció című filmben volt Keanu Reeves oldalán.
Ezután több angol filmben is szerepelt, majd 1999-ben Szabó IstvánA napfény íze című filmjében kapott szerepet. A nemzetközi hírnevet A múmia hozta meg számára, ami után olyan filmekben játszott, mint a Constantine, a démonvadász és Az elszánt diplomata, amelyekért Oscar- és Golden Globe-díjat kapott, valamint elnyerte a BAFTA-t és a londoni filmkritikusok díját is.
Drew Barrymore
Shutterstock
Drew Barrymore Kaliforniában született John Drew Barrymore amerikai színész és Makó Ildikó Jaid magyar gyermekeként. Barrymore édesanyja egy németországi menekülttáborban született, ahová zenész szülei a második világháború után menekültek. Nem mellesleg: Drew Barrymore az Oscar-díjas rendező, Steven Spielberg és Sophia Loren színésznő keresztlánya.
Mióta hatévesen elolvasztotta a közönség szívét Steven Spielberg E. T., a földönkívüli című filmjében, Drew Barrymore generációjának egyik legkeresettebb színésznőjévé vált. Sok problémás évet élt át, miután szülei kilencéves korában elváltak: ekkoriban sokat ivott és dohányzott, emellett drogfüggőséggel is küzdött.
Kezdetben „rosszlányos" szerepeivel tűnt fel, majd a kilencvenes évek közepén eljött az áttörés, ami a Golden Globe-díjak és más elismerések sorát hozta.
Később csillagot kapott a hollywoodi hírességek sétányán (2004), és filmrendezői karrierbe kezdett. Egyszer a Nők Lapjában azt mondta, hogy szeretné felfedezni magyar gyökereit, sőt: ha találkozik egy magyarral, mindig elmondja, hogy ő is az.
Ez is érdekelhet: Öt magyar történelmi film, amit senkinek nem szabadna kihagynia
Peter Falk
Peter Falk nevét legtöbben a legendás Columbo televíziós sorozatból ismerhetjük Columbo nyomozó szerepében. Falk 1927-ben született New Yorkban. Bár szülei amerikai könyvelők voltak, a család kelet-európai-zsidó származású, többek között cseh és orosz, anyai nagyapja, Peter Hochhauser pedig Budapesten született.
A pletykák szerint Falk dédapja a 19. századi magyar politikus és író, Falk Miksa volt, azonban az azonos vezetéknevükön kívül a magyar családfakutatók nem találtak bizonyítékot az állításra.
A színész 29 évesen kezdte karrierjét a Broadwayn, miután felmondott a munkahelyén. Később Hollywoodba költözött, és számos filmben szerepelt, többek között A herceg menyasszonya, az Egy hatás alatt álló nő és a Meghívás egy gyilkos vacsorára című filmekben – valamint számos televíziós szerepet is kapott.
Kétszer jelölték Oscar-díjra és egyszer elnyerte a Golden Globe-ot. Columbo szerepe volt azonban az, ami meghozta számára a sikert, kapott is egy csillagot a hírességek sétányán, illetve számos díjat, köztük négy Emmy-díjat.
Sajnos 2011-ben elhunyt, de szerepei örökre emlékezetesek maradnak.