Felejtsük el a száraz és ízetlen sült csirkét, ezzel a pár egyszerű praktikával ugyanis garantáltan omlós és ízletes végeredményt érhetünk el, amellyel mindenkit lenyűgözünk majd.
Az alapanyag
A tökéletes sült csirke alapja a megfelelő minőségű hús: a szabadtartású csirke íze zsengébb, így érdemes külön az ilyen címkével ellátott bolti vagy piaci áru után néznünk.
Fotó: Shutterstock
Számos rutinos séf szerint a méret szintén számít: inkább a kisebb csirkék alkalmasak sütésre, mivel ezek sokkal könnyebben és egyenletesebben sülnek át.
Ez is érdekelhet! Mindenki konyhájában megtalálható a fűszer, amitől tökéletes lesz a pörkölt
1. Fűszerezés kívül-belül
Bár sokan az egyszerűségre esküsznek, és csak sóval és borssal szórják meg sütés előtt a húst; léteznek olyan karakteres ízt adó fűszerek, amelyeket érdemes használnunk; a vaj, egy egész fej fokhagyma, egy fél citrom, egy kis kakukkfű, babérlevél vagy rozmaring igenis feldobják az ételt.
A hús felületére is tehetjük ezeket, de ha azt szeretnénk, hogy igazán átvegye a hús a karakteres ízjegyeket, masszírozzuk be ezeket a csirke bőre alá.
3. A kellő hőfok
Fotó: Shutterstock
Sokan alkalmaznak sütőzsákot, de a szakértők szerint ez nem tesz jót a húsnak, mivel az így keletkezett gőz megváltoztatja a bőr textúráját.
Sok szakács szerint a ropogós textúra kizárólag csak a sütés hőmérsékletétől függ.
Ezt is olvasd el! Készítsd el egyszerűen a Michelin-csillagos séf sült csirkéjét!
A sütés első felében magas hőmérsékleten (általában 220-230 fok) süssünk, majd vegyük vissza a hőfokot 160-170 fokra. A trükk lényege, hogy a magas hő hatására a bőr gyorsan megpirul, illetve ropogósra sül, majd az alacsonyabb hőmérséklet segít, hogy a hús lassabban és egyenletesen készüljön el.
3. Pihentetés
Amikor úgy gondoljuk, hogy megvagyunk, körülbelül 10 percig hagyjuk állni – mindezt letakarás nélkül.
Ha pedig várni kell egy kicsit a tálalással, tartsuk a csirkét 150-160 fokon hagyott sütőben, mielőtt felszeletelnénk.
Forrás: Food and Wine