A mézeskalács a karácsony elengedhetetlen édessége, mely nem csupán finom ízével, hanem jellegzetes illatával és díszítési lehetőségeivel is varázslatot csempész az otthonunkba. De vajon létezik tökéletes recept? Vagy olyan, amelynek köszönhetően szinte azonnal puha lesz a népszerű puszedli?
1. A három lépés
Bár a mézeskalács készítése viszonylag egyszerű, az egész procedúra nem túl gyors. A legjobb eredmény eléréséhez érdemes, ha a következő három lépést betartjuk és szüneteket tartunk: a tészta elkészítése és hűtése, a sütés és hűtés, valamint legvégül a díszítés – ajánlja a The Kitchn.
Ez is érdekelhet: A bejglin túl – 4 különleges desszert a karácsonyi asztalra
2. A tésztát a sodrás és a vágás előtt hűtsük le
Miután elkészítettük a tésztát, legalább két órát (akár egy éjszakát) hagyjuk a hűtőben hűlni, mielőtt kinyújtjuk. A tésztával sokkal könnyebb dolgozni, miután egy kis időt töltött a hűtőben, így kevésbé ragad a sodrófához vagy a munkalaphoz.
Olvasd el ezt is! Egzotikus ünnepi ételek a világ 5 tájáról
3. Ne dolgozzuk túl a tésztát
Az igazán jó mézeskalács puha, a szélük kemény, ropogós, a közepük pedig puha. Ilyen sütit csak akkor kaphatunk, ha nem dolgozzuk túl a tésztát. Ha a süteményt túlságosan megdolgozzuk és többször meghempergetjük, a sütik hajlamosak elveszíteni a puhaságukat, és helyette kemények lesznek.
4.. Ne használjunk túl magas hőfokot
Míg 180 fok általában a legtöbb sütemény általános sütőhőmérséklete, a mézeskalács valamivel alacsonyabb hőfokon a legjobb. Mivel a mézeskalácshoz szükséges fűszerek hajlamosak kicsit gyorsabban megégni, a legjobb eredmény elérése érdekében a mézeskalácsot 160 fokon érdemes sütni. Ez biztosítja az egyenletes sütést, a ropogós széleket és a puha közepét.