turbulencia a gépen
Fotó: Shutterstock

A légiutas-kísérő szerint így vészelhetjük át a súlyosabb turbulenciákat

Május 21-én a Singapore Airlines egyik Londonból Szingapúrba tartó járata erős turbulenciába keveredett, amely során több utas megsérült, egyikük pedig életét vesztette. Az eset sokakat megijesztett, és bár nem mindig lehet kellően felkészültnek lenni, van pár tipp, amivel megkönnyíthetjük a dolgunkat.


Turbulenciával való találkozásról akkor beszélünk, amikor a repülőgépet erős széláramlat éri, amely megrázza az eszköz teljes szerkezetét.

Bár sokunk tart a jelenségtől, jobb tudnunk, hogy a legtöbbször meg sem érezzük a turbulenciát. Ha mégis nagyobb légörvénybe keveredne a gépünk, próbáljuk meg betartani Ralph Bediones légiutas-kísérő tanácsait, aki saját TikTok-oldalán tett közzé egy edukatív videót.

Ez is érdekelhet: Úgy tűnik, végleg megszünhet a turbulencia a repülőkön

@rbedz

What to do in case of Turbulence 🌩️🛩️

Bediones tanácsa szerint turbulencia esetén a legfontosabb teendő a nyugalom megőrzése, valamint a biztonsági öv bekapcsolása.

A tapaszalt légiutas-kísérő az álló utasoknak azt tanácsolja, hogy a hozzájuk legközelebb eső üres székre üljenek le, amilyen gyorsan csak tudnak. Ezzel szemben az ülőktől azt kéri, hogy húzzák meg szorosabbra biztonsági öveiket.

Ilyenkor a mosdót se használjuk, mert a járkálás könnyen balesethez és sérüléshez vezethet

– figyelmeztetett a videó készítője, aki szerint legyünk nyugodtak: a kapitány első dolga lesz, hogy értesít minket, ha már újra szabadon mozoghatunk az utastérben.

biztons\u00e1gi \u00f6v jelz\u00e9s

Fotó: Shutterstock

Ami pedig a jelenség veszélyességét illeti: a könnyű turbulencia meglehetősen gyakori és veszélytelen, míg a közepes és a súlyos turbulencia már jóval ritkább. Utóbbi a repüléseknek mindössze 0,0001%-ában fordul elő világszerte, derül ki a Melbourne-i Egyetem docensének, Todd Lane-nek a kutatásából.

Forrás: Express

A figyelmetekbe ajánljuk