Mindenki ismeri London legnépszerűbb óráját, a Big Bent, de azt vajon hányan tudják, hogy a város látványosságának valójában nem is ez a neve? És azt, hogy a pekingi Tiltott Város a valóságban egyáltalán nem is tiltott? Most lerántjuk a leplet a világ nagyvárosaival és látványosságaival kapcsolatos tévhitekről!
London – Big Ben
A Big Ben valódi neve Erzsébet-torony
Photo by Marcin Nowak on UnsplashHa turistaként Londonba látogatunk, vannak olyan látványosságok, amiket akkor sem tudnánk kikerülni, ha szeretnénk. Ilyen például a Big Ben, amelyről sokan azt hiszik, hogy már látták, pedig
a valóságban nagy esély van rá, hogy szinte egyetlen látogató sem látta a valódi Big Bent.
A név ugyanis nem magára a toronyórára utal, de még csak nem is az épületre, ami körbeveszi: a Big Ben magának a harangnak a neve, ami az időt jelzi. A toronyórát a viktoriánus korban Szent István-toronynak nevezték egészen 2012-ig, amikor a királynő tiszteletére átnevezték Erzsébet-toronnyá.
Ez is érdekelhet! 4 rejtély a Csendes-óceánon, amit a mai napig nem oldottak meg a szakértők
Sydney – Ausztrália fővárosa
A 2000-es olimpiai helyszínéről sokan hiszik azt, hogy Ausztrália fővárosa
ShutterstockKétségtelen, hogy sokaknak Ausztráliáról rögtön Sydney jut az eszébe, ami nem is csoda, hiszen az a kontinens – és az ország – legnagyobb, legnépesebb és legismerteb városa. Csakhogy – és ez rendszeresen felmerül különböző kvízműsorokban is – a 2000-es olimpia helyszíne nem Ausztrália fővárosa.
Az ugyanis Canberra, ahol egyébként alig 500 ezren laknak, és ami egy kompromisszumos megoldásként érdemelte ki magának ezt a címet.
Az 1900-as évek elején ugyanis nem tudták eldönteni, hogy Melbourne vagy Sydney legyen a kontinens központja, ezért döntöttek egy harmadik, jóval kisebb város mellett.
Ajánljuk figyelmedbe! A 4 legjobb európai célpont, ha vadkempingezéssel kezdenéd az őszt
Peking – a Tiltott Város
A Tiltott Város 1925-től nyitva áll mindenki előtt
Photo by Gigi on UnsplashA kínai fővárosban népszerű turistacélpont az úgynevezett Tiltott Város, ami 1406 és 1420 között épült és 980 épületből áll. A nevével ellentétben azonban egyáltalán nem tiltott, gyakorlatilag az egész bejárható bármelyik turista számára. Bár tény, hogy 1925-ig a kínai lakosok – az uralkodót, annak családját és a szolgákat leszámítva – egyáltalán nem léphettek a területre, ma már a Tiltott Város nyitva áll mindenki előtt.
A Szabadság-szobor – az Egyesült Államok jelképe
A new yorkiak a franciáktól kapták ajándékba a szobrot
Photo by Ferdinand Stöhr on UnsplashBár a New York-i Szabadság-szobrot hajlamosak vagyunk az Egyesült Államok egyik legismertebb és legnépszerűbb szimbólumának tekinteni, a szobornak semmi köze Amerikához – azon kívül persze, hogy ott található. A fáklyát tartó hölgyet formázó alkotást a tengerentúlra ugyanis Franciaországból szállították, hiszen a szobor maga is a franciák részéről volt egy ajándék az amerikaiak számára.