repülés
Fotó: Shutterstock

Egy pilóta szerint ezzel a trükkel legyőzhetjük a repüléstől való félelmünket

Sokunk számára az egyik legfélelmetesebb dolog a repülés. És bár számtalan kutatás eredményei szerint ezt az állapotot teljesen nem lehet legyőzni, mégis van pár trükk, amelyekkel részben feloldhatjuk őket.



Pánik és a kontrollvesztés érzése – a legtöbben ezt érezzük felszállás előtt és közben. Ez az állapot sokakban annyira eluralkodik, hogy még arra is képtelenek, hogy megfelelően irányítsák testüket és agyukat, a nyugalmi állapot elérése pedig csak álom marad.

A veterán pilóta, Tom Bunn szerint azonban még ezeknek az embereknek is komfortosabbá lehet tenni az útját, ha alkalmazni kezdenek pár egyszerű trükköt.

Ezt is olvasd el! Még a leggyakorlottabb utasok sem szentelnek elég figyelmet erre a dologra repülés közben

Szerinte a legtöbb utas, aki fél a repüléstől, más kontroll nélküli helyzettel (például liftben, hídon, alagútban, magas helyeken) is gondban van. Elmondása szerint:

általában nemcsak a repülésről van szó, ami azt mutatja, hogy nem csupán a repülőgép biztonságának kérdéséről beszélünk, hanem az érzelmi biztonságról is.
rep\u00fcl\u0151g\u00e9p belseje

Fotó: Alexander Schimmeck/Unsplash

A pilóta emiatt azt javasolja a stresszelős utasoknak, hogy váltsanak pár szót felszállás előtt a pilótával. Akármilyen furán is hangzik elsőre az ötlet, sokat segíthet. Bunn szerint, ha találkozunk a repülőgépet kontrolláló személlyel az indulás előtti percekben, sokkal komfortosabban fogjuk érezni magunkat az út során.

Ennek érdekében mindössze annyit kell tennünk, hogy elsők között megyünk a beszállási területre, ahol tudatjuk a légiutas-kísérővel vagy az ottani személyzettel, hogy szorongó utasként pár szót szeretnénk beszélni a pilótával – higgyük el, segítségünkre lesznek.

Továbbá ez lehetőséget adhat az időjárási viszonyoktól rettegő utasoknak arra is, hogy megtudják, mekkora turbulenciára számíthatnak.

Ezen kívül más trükköket is megosztott az izguló utasok számára:

egyik ilyen egy könnyő gyakorlat, amely során 90 másodperc erejéig ne figyeljünk semmi másra, csak önmagunkra, ahogy visszaszámolunk öttől egyig újra és újra. Ezzel a módszerrel elégethetjük a stresszhormonokat, így pedig egy nyugodtabb állapotba kerülhetünk.

Ez is érdekelhet: 5 étel, amit semmiképp se fogyasszunk repülés előtt

Másik tippjéhez nem is kell más csak egy toll és egy papír, amelyekkel készíteni kell egy listát azokról a dolgokról, amelyek miatt aggódunk. Írjunk le mindent, ami miatt szorongunk vagy félünk, majd húzzuk ki azokat, amely felett nincs kontrollunk. Összpontosítsunk kizárólag azokra, amelyekre ténylegesen hatással lehetünk.

A figyelmetekbe ajánljuk