Reptér tele utasokkal
Phil Mosley/Unsplash

Ha ilyen táskád van, inkább hagyd otthon, több légitársaság is tiltólistára tette

Legrosszabb érzések egyike, ha a régóta vágyott utazásunkat az utolsó pillanatokban húzza keresztül valami figyelmetlenség, például a csomagjainkkal kapcsolatban. Több légitársaság – úgy, mint az easyJet, a Ryanair vagy a British Airways – szabályoztak nemrégiben egy táskatípust, az úgynevezett okostáskákat, amiket az adott társaság szabályaitól függően kitilthatnak az utastérből és a csomagtérből is. Eláruljuk a részleteket!



A The Echo vette észre egy Pandora Sykes nevű felhasználó tweetjét, akinek nemrégiben gondjai akadtak a repülőtéren az okostáskája miatt.

Mi is az az okostáska? 

Egy okostáska beépített elektronikával rendelkezik – általában azért, hogy lehetővé tegye az eszközök töltését, a Bluetooth-on keresztüli csatlakozást, elektronikus zárat kínáljon, de akár wi-fi hotspotként is működhet.

Rep\u00fcl\u0151g\u00e9p \u00fcl\u00e9sei JC Gellidon/Unsplash

Sok légitársaságnál pedig korlátozások vannak a táskák energiaellátásához használt akkumulátorok típusára vonatkozóan.

Ez is érinthet: Mit tehetünk, ha törlik a járatunkat? Elmondja a szakértő!

Az itthon is népszerű Ryanair például azt engedi, hogy az okostáskát kézipoggyászként felvigyük a repülőre. A lítiumot tartalmazó akkumulátort azonban ki kell vennünk, mielőtt a táskát a fejünk feletti csomagmegőrzőbe helyezzük. Az akkumulátornak mindig nálunk kell maradnia.

Az okostáska poggyászként a csomagtérben is szállítható, ez esetben is el kell távolítani a lítium akkumulátort, mielőtt leadjuk a csomagmegőrző kapunál. Az akkumulátort ugyancsak magunkkal kell vinni a repülőgépre.

Ezt is olvasd el: Elveszett és sérült poggyászok: ezeknél a légitársaságoknál érdemes a leginkább figyelni

A többi említett légitársaságnál is hasonló szabályokat vezettek be. Amennyiben kérdésünk van a csomagunkkal kapcsolatban, mindenképp keressük meg az adott társaság ügyfélszolgálatát!

A figyelmetekbe ajánljuk