Mielőtt akárki felhúzná a szemöldökét, hogy az ország mennyire veszélyes, szeretnénk mindenkit megnyugtatni: Kolumbia az elmúlt években kifejezetten biztonságos ország lett. Bár a Konzuli Szolgálat weboldalán még mindig fokozott kockázattal látogatható országként van jelölve a dél-amerikai állam, azt is megtudhatjuk, hogy a kolumbiai kormány 2016 végén békemegállapodást kötött a legnagyobb gerillaszervezettel, a FARC-kal. A gerillák jelentős része lerakta a fegyvert, a kormány pedig jelenleg a társadalmi reintegrációjukra koncentrál.
Az országban elkövetett bűntények száma az elmúlt évtizedben fokozatosan csökkenő tendenciát mutat, valamint jelentősen visszaesett az életellenes bűncselekmények, az emberrablások és a terrorista cselekmények száma. A zsebtolvajokra viszont még most is érdemes figyelni.
Medellín, Kolumbia
A javuló társadalmi viszonyoknak köszönhetően Kolumbia most újabb lépésre szánta el magát: digitális nomádoknak kiállítható vízummal igyekszik vonzani a távmunkára nyitottakat. Az új vízumrendszer március óta elérhető.
Kolumbia azt reméli, hogy az első 18 hónapban mintegy 45 ezer digitális nomádot tud az országba vonzani.
Ez is érdekelhet! Listázták Európa „legokosabb” városait – Budapest a TOP10-ben!
Miért érdemes Kolumbiába költözni?
Az International Living magazin által nemrégiben készített rangsor szerint Kolumbia az egyik legolcsóbb ország a világon. Az ország fővárosában, Bogatában egy egyszobás lakás hathavi bérleti díja mindössze 2087 euró, vagyis mindössze 780 ezer forint.
Kolumbia örömmel osztozik a digitális nomádokkal abban a kiváltságban, hogy a világ második legváltozatosabb biodiverzitású országából dolgozhatnak
– nyilatkozta Carmen Caballero, a Kereskedelmi, Ipari és Turisztikai Minisztériumhoz tartozó ProColombia elnöke, aki azt is hozzátette, hogy az ország legnagyobb városai – Bogotá, Medellín, Cartagena és Cali – számos közösségi munkavégzéshez alkalmas teret és szállást kínálnak, mindezt hosszabb tartózkodásra kifejlesztett speciális programokkal.
Cartagena, Kolumbia
Figyelmedbe ajánljuk! Ezek Európa legolcsóbb nyaralóhelyei 2023-ban
Ki jogosult a vízumra?
A vízumigényléshez szükségünk van egy olyan ország által kiállított érvényes útlevélre, amely szerepel a rövid tartózkodásra jogosító vízummentességet élvező államok listáján (Magyarország rajta van ezen a listán – a szerk.). Ezen kívül az igénylőnek fel kell tudnia mutatni egy, a hazájában való munkaviszonyát igazoló dokumentumot. A minimális jövedelmi követelmény 3 millió kolumbiai peso vagy havi 600 euró (körülbelül 225 ezer forint), amelyet bankszámlakivonatokkal lehet igazolni.
Forrás: Euronews