A Föld látképe az űrből.
Photo by ANIRUDH on Unsplash

Ezzel a találmánnyal oldaná meg az űrszemétproblémát egy japán cég

Az űripar fejlődésének melléktermékeként egyre több hulladék kering a Föld körül. Egy japán startup szerint van mód az űrszemét megsemmisítésére.


Az emberi tevékenység nyomán nemcsak a Föld, de az űr is megváltozott. Az elmúlt hetven év űrkutatásának és -iparának melléktermékeként rengeteg szemét halmozódott fel bolygónk körül, ami előbb-utóbb súlyos problémákhoz vezethet.

Az űr gazdasági kiaknázása folytatódik, sőt soha nem látott gyorsasággal halad előre: a következő évtizedekben megsokszorozódhat a fejünk fölött keringő műholdak száma.

Az emberiségnek lépnie kell ez ügyben, különben elkerülhetetlenek tűnnek a balesetek, ütközések.

Nemrég mi is írtunk arról, hogy egy japán cég környezettudatos, fából készült műholdat tesztel. A szándék dicséretes, de kezdeni kell valamit a már felhalmozódott űrszeméttel is.

Éppen egy japán cég állt most elő egy ígéretes megoldási javaslattal – írja az IFLScience.

Ez is érdekelhet: Először sikerült áramot közvetíteni a Földre egy műholdról

A japán Astroscale Holdings Inc. február 18-án Új-Zélandról bocsátotta fel Active Debris Removal by Astroscale-Japan (ADRAS-J) nevű műholdját, a küldetés hivatalosan február 22-én vette kezdetét.

Az ADRAS-J-nek egy használaton kívüli, háromtonnás japán rakétát kell megközelítenie, amely már 2009 óta kering az űrben.

Ha ez megvan, a következő lépés az lesz, hogy a műhold meghatározott távolságban „tapadjon” az űrszemétre.

Ezt is figyelmedbe ajánljuk: 6 távoli bolygó, ami a tudomány jelen állása szerint alkalmas lehet az élet fenntartásához

Mindezt egy szemléletes videóval is illusztrálja a cég:

Ha az ADRAS-J sikerrel jár, az bizonyítaná, hogy célzottan is meg lehet közelíteni űrszemét-objektumokat. A jövőben így a nagyobb darabokat egyenként be lehetne gyűjteni robotkarok segítségével, majd elégetni azokat az atmoszférában.

Az Astroscale Holdings X-oldalán folyamatosan tájékoztat a küldetés fejleményeiről.

A figyelmetekbe ajánljuk