Az Archaeology International című folyóiratban közzétett kutatás azokra a közelmúltbeli eredményekre épül, amelyek szerint az ősi emlékmű középpontjában álló óriási, 6 tonnás oltárkövet több mint 700 kilométer távolságból, a mai Skócia területéről szállították végső helyére.
Ez is érdekelhet! Tovább bonyolódott a Stonehenge rejtélye
A tanulmány arra utal, hogy az emlékmű építéséhez szükséges tömböket több száz vagy több ezer ember mozgatta, és az út valószínűleg közel nyolc hónapig tartott. Emiatt a tudósok azt gyanítják, hogy a monumentális emlékmű munkálatai arra szolgáltak, hogy egyesítsék az ókori Britannia népeit.
Az a tény, hogy minden köve távoli régiókból származik, (…) arra utal, hogy a kőkörnek nemcsak vallási, hanem politikai célja is lehetett – a brit népek egyesítésének emlékműveként, amely az őseikkel és a kozmosszal való örök kapcsolatukat ünnepelte
– mondta a tanulmány vezető szerzője, Mike Parker Pearson.
Ha tovább olvasnál: Elveszett időmérő rendszert fedeztek fel a Stonehenge köveiben
A tanulmány szerint a Stonehenge helyszíne nem csak a közelben élők számára volt fontos: az ország különböző részein élő emberek is részt vettek a hatalmas kövek több száz kilométeren át tartó szállításában.
Forrás: Independent