Mars.

„Marsügyi irodát” hoz létre a NASA – ez az oka

A NASA új irodát hozott létre az ügynökség Holdon és a Mars körül zajló, legénységgel végzett tevékenységeinek irányítására.


Az új iroda, amelyet a NASA 2022-es engedélyezési törvénye írt elő, az ügynökség Felfedező Rendszerek Fejlesztési Misszió Igazgatóságának része lesz, és a szervezet vezetőjének, Jim Freenek tartozik majd beszámolási kötelezettséggel.

A NASA az Artemis-programja révén állandó, fenntartható jelenlét kialakításán dolgozik a Holdon és környékén.

A Holdtól a Marsig Programiroda segít felkészíteni a NASA-t a Holdra irányuló merész küldetéseink végrehajtására és az első ember leszállására a Marson. A felfedezések aranykora most zajlik, és ez az új iroda segít biztosítani, hogy a NASA sikeresen létrehozza a hosszú távú holdi jelenlétet, amely szükséges ahhoz, hogy felkészüljön az emberiség következő óriási ugrására a vörös bolygóra

– mondta Bill Nelson NASA-adminisztrátor csütörtöki nyilatkozatában.

Ez is érdekelhet: A NASA vízben hemzsegő aszteroidákat talált

Egy Artemis-küldetés már folyamatban van: Az Artemis-1 tavaly év végén egy személyzet nélküli Orion-kapszulát küldött holdkörüli pályára és vissza, bizonyítva az űrhajó és a hozzá tartozó rakéta, a hatalmas új Space Launch System repülési alkalmasságát.

A NASA jelenleg az Artemis-2-re készül, amely 2024 végén négy űrhajóst küld a Hold köré. Az Artemis-2 legénysége három NASA-asztronautából és egy kanadai pilótából áll majd; kilétüket a hétfői (április 3.) élő bejelentés során tudhatjuk meg.

Amint Nelson megjegyezte, a NASA az Artemisre a Mars felé vezető ugródeszkaként tekint; az ügynökség úgy gondolja, hogy a holdprogramon keresztül megszerzett készségek és ismeretek segítségével a 2030-as évek végére vagy a 2040-es évek elejére űrhajósokat juttathat a vörös bolygóra.

A Holdtól a Marsig Programirodát (Moon to Mars Program Office) Amit Kshatriya fogja vezetni, aki korábban a NASA közös felderítési rendszerek fejlesztéséért felelős megbízott helyettes ügyvezető igazgatója volt.


Forrás: Space.com


A figyelmetekbe ajánljuk