magány Illusztráció

Illusztráció.

5 pszichológiai trükk, hogy leküzdjük a magány érzését

A magány az életben egyszer szinte mindenkit utolér. Persze nem mindegy, hogy ez egy konstans állapot vagy egy átmeneti rossz időszak, ám a gyakoriságtól függetlenül rendkívül nyomasztó tud lenni. Azonban szerencsére vannak olyan lépések, amelyekkel segíthetünk a negatív gondolatok elűzésében.

Kapcsolódás önmagunkhoz

Amikor a kíváncsiság, az együttérzés, a bátorság, a kreativitás és a nyugalom révén kapcsolódunk önmagunkhoz, jobban érezhetjük, hogy kapcsolatban vagyunk saját energiánkkal, és sokkal nyíltabban tudjuk felfedezni, hogy mire van szükségünk.

Az érzelmek hajlamosak a felszín alatt összegyűlni és felerősödni. Ha azonban kifejezzük az érzéseinket csökkenthetjük a szorongást okozó erejüket. Ha elmondjuk egy barátunknak, hogy magányosnak érezzük magunkat, érzelmi támogatást kaphatunk, amely segíthet a magány szorításából kilazulni.

Ez is érdekelhet: Bizonyítottan másképp működik a magányos emberek agya

Mantrázd: ez nem tart örökké

Bármennyire is nyomasztó érzés, a magány nem tart örökké. Ennek a ténynek a felismerése néha megkönnyebbülést hozhat. Ami pedig szintén segíthet, hogy nem vagy egyedül, mindenki érezte magát magányosnak, és sokan küzdenek ezzel a problémával. Néha egy kis időbe és erőfeszítésbe kerülhet, de mindig van lehetőség arra, hogy elérd és megerősítsd a meglévő kapcsolataidat, vagy újakat alakíts ki.

Illetve az optimista jövőbe tekintés lehet minden probléma megoldásának forrása. Ezek reményt nyújthatnak, a legrosszabb élethelyzetek is elmúlnak egyszer, majd pedig más érzések kerülnek rivaldafénybe. Az elszigeteltség érzésben csupán egy kis emlékeztetőre van szükség, hogy ez nem az állandó állapot.

Programok 

Az egyik legjobb dolog, amit tehetünk, ha kimozdulunk, még ha olykor nehezünkre is esik. Hívjuk meg magunkat egy kávéra, reggelizzünk egy kellemes kávézóban, sétáljunk egy nagyot a parkban – ezek nagyon élénkítően hathanak.

A szabadtéri zöldterületeken való tartózkodás jelentős hatással van a hangulatunkra, és segíthet abban, hogy elég motiváltnak érezzük magunkat ahhoz, hogy másokkal is kapcsolatba lépjünk, segíthet abban is, hogy a világ részének érezzük magunkat, így csökkentve a nem-hovatartozás vagy az elszigeteltség érzését.

Kis kedvencek

Lehet, hogy az állatok nem tudnak beszélni, de attól még remek társaságot nyújtanak. Egy másik élőlény jelenléte megnyugtathat. A bohóckodásuk segíthet feldobni a hangulatot és oldani a stresszt. Különféle tanulmányok szerint a háziállat-tartás javíthatja a mentális és fizikai jólétet is. További bónuszként a kutyatartás indokot ad arra, hogy rendszeresen kimozdulj a szabadba, ami szintén sokat javíthat a letargikus állapoton.

A körülmények figyelembe vétele

Nagyon fontos, hogy az emberi kapcsolatokkal való elvárásainkat a folyamatosan változó körülményekhez igazítsuk. Ha otthonról dolgozunk, csökkenhet a társas érintkezés, ez pedig teljesen normális. Éppen ezért tegyünk intézkedéseket ennek ellensúlyozására azáltal, hogy munkaidőn kívül is tartalmas kapcsolatokat alakítunk ki.

A figyelmetekbe ajánljuk