Számos olyan apró dolgot tehetsz, amivel tudattalanul szorongást okozol kis kedvencednek. Szakértők tippjeivel segítünk kiküszöbölni ezeket.
1. A napszemüveg vagy kalap viselése is zavarhatja a kutyát.
A kutyák arra támaszkodnak, hogy látják az ember szemét, hogy megértsék, mit fog tenni, és mire összpontosítja a figyelmét. Az arc eltakarása elbizonytalaníthatja a kutyát, hogy mi történik
− mondja Gerardo Perez-Camargo állatorvos, a Freshpet kutatásért és fejlesztésért felelős alelnöke.
Bár a napszemüveget és a sapkát nem biztos, hogy teljesen el tudod dobni, próbáld meg a kutyát pozitív figyelmességgel elhalmozni, miközben napszemüveget viselsz, hogy megnyugtasd, minden rendben van.
Ez is érdekelhet: 6 jel, hogy a kutyád depressziós − mit tehetsz ellene?
2. A bútorok mozgatása összezavarhat néhány kutyát.
Mary Gardner állatorvos, a Lap of Love állatorvosi hospice társalapítója elmondta, hogy különösen az idősebb vagy látássérült kutyák számára a bútorok mozgatása a házban stresszt okozhat. Érdemes a bútorokat fokozatosan mozgatni és egyszerre csak egy-egy tárgyat áthelyezni.
A kutyák a memóriájukat és a szaglásukat használják a házban való tájékozódáshoz; általában a fejükben felépítettek egy térképet a térről. A bútorok mozgatása szorongást okozhat nekik, mert nem tudják, hol vannak a dolgok
−mondta Gardner.
3. A kutya bámulása idegessé teheti őket.
Fotó: Shutterstock
A kutyák nem szeretik, ha folyamatosan figyelik őket. Még ha azért is bámulod őket, mert aranyosan viselkednek, a kutyád valószínűleg azt fogja hinni, hogy valami rosszat csinál
− mondta Sara Ochoa, a DogLab állatorvosa.
Bár játék közben mindenképpen érdemes bőséges figyelmet fordítani a kutyára, próbáld meg nem túl sokat bámulni, amikor a kanapén heverészik vagy az ágyban kuporog.
Ha tovább olvasnál: Szorong a kutyád? Van rá a megoldás!
4. A túl szoros ölelés szorongásossá teheti a kutyákat.
A kutyák szeretnek összebújni, de nem szeretik, ha nagyon szorosan tartják őket. Ha úgy érzik, hogy nem tudnak kiszabadulni, az stresszes lehet számukra. Amikor ölelgeted a kutyádat, ügyelj arra, hogy gyengéd legyél, és hagyj elég mozgásteret neki.
5. A hangos zenétől a kutyák kényelmetlenül érezhetik magukat.
Fotó: Shutterstock
A hangos zajok nagyon kellemetlenek lehetnek a kutyák érzékeny füle számára, ami sokuknál stresszt és kellemetlen érzést okoz
− mondta Jessica Kirk állatorvos.
Tartsd alacsonyan a rádió hangerejét, amikor a kutya az autóban van, és gondoskodj arról, hogy a hangos események, például partik vagy családi összejövetelek alatt kedvencednek legyen egy csendes helye, ahol pihenhet.
6. Egy újfajta jutalomfalat vagy étel felboríthatja a kutya emésztését.
Azok a kutyatulajdonosok, akik megpróbálják elkényeztetni kedvencüket egy újfajta, divatos kutyakajával, akaratlanul is okozhatnak stresszes emésztési problémákat. Egy kutya, akinek az étrendváltás miatt gyomorpanaszai vannak vagy viszket a bőre, biztosan belülről kifelé stresszel. Az eledel- vagy jutalomfalat-váltást fokozatosan, hosszú időn keresztül érdemes elvégezni. Ha egyszeri, különleges finomsággal szeretnéd megkínálni kedvencedet, próbálj meg először egy kis mennyiséget etetni vele, és várj, hogy jól tolerálja-e.
7. A dohányzás a kutya közelében stresszelheti őket.
A kutyáknak nagyon éles a szaglásuk, és ami számunkra enyhe szag lehet, az számukra sokkal erősebb és kellemetlen érzéssé válik. A cigarettafüstnek való tartós kitettség egészségügyi problémákhoz is vezethet a kutyáknál, például légúti és orrfertőzésekhez, sőt, akár rákhoz is.
Forrás: Insider