Hold.

Földi élet található a Holdon? A NASA érdekes kijelentést tett

A Holdra legtöbben egy kopár, élettelen bolygóként tekintenek, azonban a NASA szerint valószínű, hogy jelentős mennyiségű élőlény tanyázhat a szomszédunkban.


Az ügynökség szerint nagy számú mikrobiális kolónia élhet a Hold egyes részein, amit a tervek szerint 2025-ben induló missziók alaposabban is tanulmányozhatnak majd.

Az egyik legmeglepőbb dolog, amit a csapatunk talált, az, hogy a legújabb kutatások alapján, amelyek arra vonatkoznak, hogy bizonyos mikrobiális életformák milyen tartományokban képesek túlélni, a potenciálisan lakható rések lehetnek a legmegfelelőbbek az ilyen élet számára egyes légüres égitestek viszonylag védett területein

– mondta az oldalnak Prabal Saxena, a NASA Goddard Űrrepülési Központjának bolygókutatója.

Ez is érdekelhet: Zenél a Hold? Furcsa hangokat rögzítettek az Apollo 10 űrhajósai

A szóban forgó mikrobiális életformáknak a Hold déli pólusának állandóan árnyékban lévő kráterei adhatnak otthont.

Emellett a kutató azt is elmondta, hogy nagyon arra kíváncsi, hogy a Földről származó életformák túlélhetik-e a Holdra vezető utat, ugyanis a szakemberek régóta azt gyanítják, hogy az esetleges holdi mikrobiális élőlények az aszteroidák és a meteorok segítségével a mi bolygónkról jutottak el a szomszédunkba.

Bár a tudósok rámutattak arra, hogy a szerves molekulák nagyon is lehetséges, hogy meteorok segítségével jutottak el az űrbe, nincs garancia arra, hogy a mikrobák túlélnék az utat.

Emellett a szakértők azt a lehetőséget is felvetették, hogy elképzelhető, hogy a holdi mikrobák azoktól az űrhajósoktól származnak, akik a legutóbb megfordultak a Hold felszínén.

Forrás: Futurism


A figyelmetekbe ajánljuk