A tudósok hosszas találgatások után végre racionális magyarázatot találtak arra, hogyan szállíthatták az egyiptomiak a építőanyagokat 31 piramis építkezési helyére több mint 4000 évvel ezelőtt.
A régészek évtizedek óta feltételezik, hogy az ókori egyiptomiak folyami segítséggel szállíthatták a piramisok építkezési helyeire a hatalmas kőtömböket és az egyéb szükséges anyagokat. Ennek a vízi útvonalnak a pontos helyét máig homály fedte.
Az Észak-Karolinai Egyetem wilmingtoni kutatóinak úttörő felfedezése most azonban rávilágított arra, hogy az ősi csodák valószínűleg a Nílus folyó egy mára eltemetett mellékága mentén épültek.
Ez is érdekelhet: Nikola Tesla miért volt a piramisok megszállottja?
Nílus folyó napjainkban
Fotó: Shutterstock
Az újonnan felfedezett, nagyjából 64 kilométer hosszúságú Ahramat-ágat vízi útként használták a rabszolgák és mestereik az építőanyagok szállítására.
A kutatók műholdas adatok, geofizikai felmérések és talajfúrások kombinációját használták fel a rejtett ág feltérképezéséhez, írja az Euronews.
Ezt is olvasd el! Elképzelhető, hogy megfejtették a piramisok elhelyezkedésének titkát
A tanulmány szerint Egyiptomban még számtalan völgytemplom felfedezetlen, mivel ezek jelenleg is az Ahramat-ág folyópartja mentén húzódó mezőgazdasági földek és a sivatagi homok alatt lapulhatnak.
A kutatók annak okára egyelőre még nem jöttek rá ,hogy vajon miért száradt ki vagy tűnt el a folyónak ez az ága. Eman Ghoneim történész szerint a legvalószínűbb, hogy egy hosszabb száraz időszak során hatalmas mennyiségű homok söpört végig a térségen, amely teljesen eliszaposította a mozgó víztömeget.