aszteroidák a Föld körül

Egy gyorsan közeledő aszteroida ellen csak egy nukleáris robbanás nyújthat segítséget

Nukleáris robbanások menthetik meg a Földet egy nagyobb aszteroidától

Az amerikai Sandia Nemzeti Laboratórium munkatársai szerint a legegyszerűbb és leghatékonyabb módja az aszteroidák elleni védekezésnek az, ha hatalmas nukleáris töltetekkel térítjük el a pályáikról a Földhöz közel kerülő aszteroidákat.


A tudósokat régóta foglalkoztatja a gondolat, hogy mit lehetne tenni akkor, ha egy hatalmas aszteroida váratlanul a Föld felé venné az irányt, veszélyeztetve ezzel az emberiséget. Bár szerencsére ilyen becsapódásra jó pár millió éve nem volt példa, amerikai szakértők keményen dolgoznak azon, hogy felkészüljenek a váratlan helyzetre – írja a The Guardian.

A portál információi szerint a Sandia Nemzeti Laboratórium szakemberei arra jutottak, hogy

egy – vagy több – nukleáris robbantás lenne a lehető legjobb megoldás.

A különböző, nanoszekundum pontossággal készített szimulációk ugyanis azt mutatták, hogy ezek a robbanások a felszabaduló hő miatt hatalmas gázgömböt hoznának létre az aszteroida felszínén és eltérítenék azt a pályájáról.

Még több hír a világűrről! Egy tanulmány szerint nemcsak minket, de az idegen civilizációkat is klímakatasztrófa fenyegeti

A robbanás hatására a meteor felszínének egy része elpárolog, ami az ellenkező irányba löki az objektumot. Olyan, mintha az aszteroidát átalakítanánk a saját maga rakétájává, ami eltéríti az útjáról

– idézi a portál Dr. Nathan Moore-t, a tanulmány egyik szerzőjét.

A The Guardian szerint ezek a nukleáris robbanások elsősorban a váratlanul felbukkanó, a Föld felé gyorsan haladó, maximum 4 kilométeres átmérővel rendelkező aszteroidák esetén lehetne használni.

A 4 kilométeres átmérő nem feltétlenül számít felső határnak. Természetesen minél előbb veszünk észre egy ilyen objektumot, annál több időnk van felkészülni és kitalálni a megfelelő cselekvési tervet

– mondja Moore.

Ez is érdekelhet! Extrém napvihar végezhet majd a modern civilizációval

A portál emlékeztet, hogy a nagy aszteroida-becsapódások viszonylag ritkának számítanak a Föld történetében. A legutóbbi, óriási katasztrófát okozó meteor 66 millió évvel ezelőtt ütközött a Földdel, ami a dinoszauruszok kipusztulását és a bolygónk klímájának teljes megváltozását okozta. Ám 2013-ban az oroszországi Cseljabinszk városát eltalálta egy alig 60 méter széles meteor, ami 1200 embert sebesített meg.


A figyelmetekbe ajánljuk