buklé gyapjú
Fotó: Shutterstock

Több a hátránya, mint előnye a népszerű szövetnek

Az elmúlt időszakban egyre népszerűbb lett a buklé, amelyet rengeteg terméken használnak, legyen szó bármilyen lakberendezési tárgyról vagy párnáról. Hiába felkapott a lakberendezők körében, hosszú távon inkább bosszúságot okozhat az anyag mivel rontja az alvásminőséget is ronthatja.


A lakberendezők körében az egyik legfelkapottabb trend lett a buklé, azaz gyapjú felületű, kicsit hurkos anyag, amellyel kutyaágytól kezdve a kanapéig szinte bármilyen lakberendezési tárgyat beboríthatunk, hogy esztétikusabb és modern hatást keltsen. Azt azonban kevesen tudják, hogy sokkal több hátránya, mint előnye van. Az IN magazin cikke alapján még az alvásszakértők is ódzkodnak a buklé borítású ágyneműtől.

Ez is érdekelhet! Rossz álmok gyötörnek? Akkor jobb, ha ezt az 5 ételt elkerülöd lefekvés előtt!

Egyszerű dolgok, például hosszú, éles körmök vagy ékszerek is úgy beakadhatnak az anyagba, amely szinte azonnal rontja a minőségét, ezért ügyelnünk kell arra, hogy ne sérüljön meg, mert csak így állja ki az idő próbáját

– fejtette ki Martin Seeley, a MattressNextDay alvásszakértője.

bukl\u00e9 gyapj\u00fa

Fotó: Shutterstock

Szerinte érdemes messziről elkerülni az anyagot, ha nem szeretünk melegben aludni, mivel ez az egyik legmelegebb szövet, amit vásárolhatunk. Ha beérjük egy kevésbé trendi, ám sokkal praktikusabb anyaggal, válasszunk vászon vagy szövet ágyneműt. Ha szeretnénk mindent megtenni annak érdekében, hogy nyugodt környezetben aludjunk cseréljük le a műanyag ágykeretet fára, hiszen így még könnyebben áramlik a hűvös levegő a szobában.

A szakember úgy véli, annak ellenére, hogy felkapott anyagról van szó, a bukléhoz extra időre, figyelemre és türelemre van szükség, ugyanis egy átlagos ágyneműhöz képest sokkal több tisztítást igényel. A másik legrosszabb tulajdonsága ugyanis, hogy a gyapjúszövet szálai tökéletes helyként szolgálnak a szennyeződések és baktériumok számára. Ha már túl késő, mert bevásároltunk az anyagból, érdemes puha sörtéjű kefével gyakran átmenni rajta, a foltokat pedig mosószerrel és mikroszálas kendővel tisztíthatjuk.

A figyelmetekbe ajánljuk