színházterem

Hivatalosan is vége a borongós, hideg télnek, így ha a tavaszi felfrissülés időszakában végre kimozdulnál, hogy érdekes kulturális programokkal gazdagodj, most itt az idő. 4 olyan színházi előadást ajánljunk, amit mindenképpen érdemes megnézni áprilisban.


A kripli (Centrál Színház)

Tizenhét évvel ezelőtt egy viharos éjjelen árván maradt Billy, Inishman szigetén. Martin McDonagh fekete komédiájában egy végtagbénulással küzdő számkivetett kamasznak nyílik lehetősége új életet kezdeni, távol a megválaszolhatatlannak tűnő kérdésektől, mikor megtudja, hogy a szomszéd szigeten hollywoodi filmforgatás készül.

A kripliben először lép közösen színpadra Básti Juli és Mucsi Zoltán, a címszerepet pedig Szécsi Bence alakítja.

​Radical Relax (Katona József Színház)


Zsolt háromszor hét napig ült, és nem csinált semmit. Aztán ott is maradt a semmi közepén egyedül. Majd lassan elkezdtek köré gyűlni az emberek. Azóta is jönnek. Van, aki kíváncsiságból érkezik, van, aki a megváltást keresi, van, aki menekül, és van, aki csak azért jön, hogy végre megérkezzen.

A Katona fiatal rendezőjének, Tarnóczi Jakab alkotócsapatának új bemutatója kilenc ember egyhetes elvonulás-történetét meséli el, melynek utolsó órájában a nézők is résztvevővé válhatnak.

Szerelem (Örkény István Színház)

Michael Haneke filmjét Ördög Tamás rendezte színpadra a Madách téri színházban. Az Oscar- és Arany Pálma-díjasSzerelemben egy idős házaspár szerelmét ismerhetjük meg – annak minden szépségét és fájdalmát egy betegség fénytörésében. A színpadi verzió főszereplője a két színészóriás, Pogány Judit és Gálffi László.

A rendező így fogalmaz a műről: ,

Haneke korunk egyik legnagyobb filmrendezője, nem mellesleg személyes kedvencem, aki elsőre ridegnek és kegyetlennek tűnő hiperrealista filmjeivel felkavarja a nézőit. Ha sikerül jól néznünk műveit, ha nézőként beletesszük magunkat, mi is hajlandóak vagyunk munkát fektetni bele, akkor rájövünk, hogy nincs benne semmi provokáció, csak nagyon erős közlésvágy és végtelen tudás az emberről, az emberi kapcsolatokról. És empátia. Mindenkivel, még a legkiszolgáltatottabbakkal is.

Peer Gynt (Budapest Bábszínház)

A Budapest Bábszínház mottója, hogy a báb nem korosztály, hanem műfaj – és ennek bizonyítására sorra követik egymást a felnőtt közönségnek szóló előadások is. A 16 éves kortól ajánlott – sokaknak kötelező olvasmányként is ismert – Ibsen-dráma egy újabb színfolt a bábszínház repertoárján.

Figyelmedbe ajánljuk! A Stranger Things-színdarab hamarosan a Broadwayen debütál

Ibsen Peer Gyntje a világirodalom egyik legszebb, legkülönösebb műve. Skandináv népmesék ihlette szabálytalan fantasy, lételméleti kérdéseket boncolgató emberiségköltemény, izgalmas pikareszk, megkapó szerelmi történet, nyugtalanító sorstragédia. Peer, a végtelen fantáziával megáldott-megvert fiatalember szerepből szerepbe ugrálva, virtuális világokon átrohanva menekül egész életében az élete elől, a képzelet és valóság folyamatosan egymásba játszó bábszínházi labirintusában.

A figyelmetekbe ajánljuk