Manapság ismét egyre divatosabb a szakállviselés, az azonban tévhit, hogy a tökéletes arcszőrzethez mindenképp rendszeresen borbélyhoz kell járnunk. Most mutatunk 3 olyan egyszerű alapelvet, amivel otthon is könnyedén rendben tarthatod a szakálladat.
Használj ollót és fésűt
Otthoni körülmények között nagyon sokan használnak szakállvágó gépet, az olló és fésű klasszikus kombinációja viszont már csak keveseknek jut eszébe a profi borbélyokon kívül. Pedig egy dús favágószakáll és egy vastag bajusz rendbetételéhez nincs is jobb módszer ennél.
A GQ tanácsai szerint ugyanis ezekkel a hagyományos eszközökkel sokkal kisebb az esélye annak, hogy túl sok szőrt vágunk le az arcunkról. Miután kifésültük a szakállunkat, azonnal látni fogjuk, hogy hol vannak hosszabb, oda nem illő szálak, ezeket pedig könnyedén lecsíphetjük az ollóval.
Ez is érdekelhet! Mi haszna a szakállnak? Tudósok megfejtették!
Trimmelj rendszeresen
Bár úgy tűnhet, hogy a szakállunk annál lassabban nő, minél hosszabb, ez valójában nincs így: folyamatosan ugyanolyan ütemben nő tovább, de ezt inkább a dússágában és textúrájában fogjuk észrevenni. Éppen ezért, ha mindig egyforma megjelenésű szakállat szeretnénk,
érdemes gyakran, nagyjából 10 naponta trimmelnünk ahelyett, hogy havonta egyszer levágnánk belőle egy nagyobb darabot. Ez hosszú távon javítani fogja az arcszőrzetünk állapotát.
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
Ha tovább olvasnál: A dús szakálltól lennénk férfiasak? A tudósok szerint nem
Nem csak a hosszból érdemes vágni
Azok sem dőlhetnek hátra tétlenül, akik a lehető leghosszabb szakállat szeretnék. Aki ugyanis annyira szerencsés, hogy ilyen erős az arcszőrzete, annak valószínűleg nem egyenletesen nő, egy hosszú és aszimmetrikus szakállnál pedig kevés kiábrándítóbb dolog van.
Ezért akkor is muszáj trimmelnünk, ha nem szeretnénk, hogy rövidebb legyen a szakállunk. Erre a legjobb módszer az, ha a leghosszabb fokozatra állítjuk a szakállvágót, és a szőr növekedési irányával megegyezően – és semmiképp sem vele szemben –, óvatosan, apránként nyírunk belőle. Így szinte alig veszítünk majd a hosszából, cserébe sokkal könnyedebb és frissebb lesz, ami a további növekedésben is rengeteget segít.
Ha pedig mégis úgy döntenénk, hogy inkább borbélyhoz megyünk, nagyon fontos, hogy konkrét elképzeléseink legyenek arról, pontosan milyen szakállat szeretnénk. Arról, hogy mire érdemes odafigyelni egy ilyen szituációban, ebben a cikkben írtunk bővebben.