Érdemes megfogadnod ezeket a tippeket, ha azon kapod magad, hogy egész nap (vagy akár éjszaka is) nassolsz.
Tevékenységi lista készítése
Írj egy teendőlistát, amely tele van produktív és szórakoztató dolgokkal. Ez a stratégia akkor is működik, ha stresszes vagy éppenséggel unott vagy. Válassz két dolgot, amit el kell végezned, majd értékeld újra, hogy szükséged van-e még az étkezésre. Ha unatkozol, akkor produktívabb és motiváltabb lesz a gondolkodásmódod, hogy áttérj valami másra, ami nem jár evéssel.
Ez is érdekelhet: Így álljunk le a falásrohamokkal
Légzőgyakorlat
Koncentrálj két-három percig a légzésedre, vagy menj ki picit a friss levegőre. A stressz ugyan nem fog egyből eltűnni, de ezzel a gyakorlattal időt nyerhetsz a késztetés és az evés között, és eldöntheted, hogy mi a helyes döntés.
Mindent a szemnek!
Tedd el a nasit olyan helyre, ahol kevesebb az esélye, hogy megláthatod őket. Ezzel szemben pedig az egészséges ételeket tárold átlátszó edényekben, vagy könnyebben elérhető polcokon.
Lehet, hogy bután hangzik, de kutatások szerint az egészségesebb ételek szem előtt tartása, és a kevésbé vitamindús nasik elrejtése segíthet abban, hogy az egészségeset válaszd. Lehet, hogy nem tudod befolyásolni azt, hogy stresszes vagy, de olyan környezetet teremthetsz, ahol kevésbé valószínű, hogy egészségtelen ételhez fordulsz.
Egyenletes étkezés és elegendő alvás
Minden étkezésnél töltsd meg a tányérodat rostokkal, fehérjékkel és egészséges zsírokkal. Ez a kombináció fenntartja az éhség- és jóllakottsághormonok megfelelő működését, és több órán át jóllakottan tart majd. Fontos, hogy minden éjjel aludj hét-nyolc órát, hogy másnap elkerüld a kínzó a sóvárgást.
Ez is érdekelhet: Ezért nem szabad elrágnod a jeget a fogaiddal
Mozgás
Bármilyen típusú fizikai aktivitás segíthet kordában tartani a stresszt és szabályozni a hormonokat. Ha unatkozol, de nem vagy annyira éhes, először menj el edzeni, és csak utána egyél, ha még mindig késztetést érzel.