A London északi részén található Finsbury Parkban egy élénksárga épület tűnik fel, ahol megnyílt a város első, kizárólag rovaros ételeket forgalmazó étterme, a Yum Bug.
Leo Taylor és Aaron Thomas alapítók szerettek volna egy alternatívát kínálni a mára sok esetben nem környezetbarát húsfogyasztással szemben. A számok pedig nem hazudnak:
a rovartenyésztés jelentősen kevesebb károsanyag-kibocsátással jár, mint a hagyományos állattenyésztés, ráadásul az ízeltlábúak a marhahúsnál mintegy 50 százalékkal több fehérjét tartalmaznak.
A rovarok tenyésztéséhez használt, egymásra pakolt, vertikális farmok kevés helyet foglalnak, és rendkívül hatékonyan képesek a növényi melléktermékeket fehérjévé alakítani. Szintén érdemes megemlíteni, hogy az ilyen farmok mintegy 80-szor kevesebb metánt, valamint 8-12-szer kevesebb ammóniát termelnek, mint amennyi a szarvasmarha-tenyésztés során keletkezik – írja a Drive.
Ez is érdekelhet: Emberi fogyasztásra alkalmasnak találta a lisztbogár lárváját az Európai Unió
De vajon a rovarok nem túl megnyerő küllemükből fakadóan képesek lesznek valaha akkora közönséget nyerni maguknak, mint a hagyományos húsok? A Yum Bugban azt remélik, hogy ha nem is sikerül mindenkit meggyőzniük, húsz férőhelyes éttermükbe sikerül becsábítaniuk a nyitott szellemű vendégeket.
Ételeik nagy része tücsökalapú, így például megkóstolhatjuk a mézes, illetve csípős-fűszeres grillezett tücsköt is.
Ha tovább olvasnál! A marokkói konyha legkedveltebb savanyúsága: így készül a fermentált citrom
Ezek a fogások kívül ropogósak, míg belül puhák és édeskések, de van olyan is, amelynek mogyorós, füstölt íze van. A Yum Bug menüjén szerepel még a tücsöktaco, a tücskös-gránátalmás laposkenyér, az édesszájúaknak pedig ott van a citromfüves posset (aludttejes desszert), melyet karamellizált tücsökkel és kókuszos keksszel (shortbread) tálalnak.